Kominek kojarzy się nam bardzo pozytywnie. Przywodzi na myśl domowe ciepło, rodzinne spotkania w domu dziadków i długie wieczory w akompaniamencie przyjemnych dźwięków płynących z kominka. Kominek jest sercem salonu i miejscem, przy którym wszyscy się gromadzą. Mieszkańcy bloków, którzy nie mogą korzystać z takich tradycyjnych urządzeń grzewczych, mogą rozważyć biokominki wolnostojące lub biokominki wiszące. To świetna alternatywa dla tradycyjnego kominka. Zajmuje znacznie mniej miejsca i nie wymaga specjalistycznych podłączeń. Biokominek jest znakomitym zamiennikiem dla tradycyjnego kominka. Co warto wiedzieć, aby wybrać najlepszy i dopasowany do swoich potrzeb model?
Biokominki bez tajemnic
Kominek to klasyczny element wystroju, który kojarzy się z ciepłym i przytulnym domem. Niestety w tej klasycznej formie wymaga sprawnego przewodu kominowego, na który wielu z nas nie może sobie pozwolić. Świetnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kominek na biopaliwo. Biokominki dostępne na stronie ambusto.pl to ekologiczne rozwiązania, które sprawdzą się zarówno w dużym domu jednorodzinnym, jak również w małym mieszkaniu. Nowoczesna konstrukcja z jednej strony zapewnia żywy ogień oraz ciepło, a z drugiej strony nie wymaga specjalistycznych podłączeń. Działa w oparciu o bioetanol, czyli paliwo, które spala się niemal całkowicie. Biokominki posiadają zbiornik na paliwo oraz palenisko. Za pomocą lejka wlewamy do kominka płyn grzewczy, a następnie go podpalamy.
Co wyróżnia biokominki wolnostojące?
Jeśli należymy do osób, które często zmieniają zdanie i lubią często ingerować w aranżację przestrzeni, to najlepszym wyborem będzie kominek wolnostojący. Takie modele nie wymagają żadnego montażu. Z łatwością można je przenosić z miejsca na miejsce. Biokominek wolnostojący to szybki i łatwy sposób na wizualne ogrzanie przestrzeni. Możemy wyróżnić trzy podstawowe rodzaje takich kominków. Pierwsze to biokominki stołowe. Są niewielkich rozmiarów i można ustawić je dosłownie wszędzie. Na werandzie podczas długich jesiennych wieczorów, na stole w jadalni, kiedy przyjdą goście, czy w salonie podczas słuchania muzyki lub czytania. Drugi rodzaj to kominki portalowe, które najczęściej stawiane są pod ścianą i do złudzenia przypominają klasyczne kominki. Trzecie rodzaj biokominków wolnostojących to kominki nowoczesne. Wyróżnia je minimalizm i modernistyczny styl. Są ozdobą nawet wtedy, kiedy nie są zapalone. Najczęściej występują w formie owalnej lub kwadratowej. Dużą popularnością cieszą się również wersje kolumnowe, ustawione na podwyższeniu.