Odpocznij w Ogródku: Jak Wybrać Idealne Krzesła Ogrodowe dla Twojego Letniego Raju.

Któż z nas nie lubi spędzać czasu w ogródku? Niezależnie od tego jakiej jest wielkości może być naprawdę funkcjonalny i do tego bardzo stylowy. Oczywiście istotne znaczenie ma wybór odpowiednich krzeseł. Jaki model wybrać i czym kierować się przy zakupie?

Z jakiego materiału krzesła ogrodowe wybrać?

Krzesła ogrodowe dostępne są w wielu różnych wariantach. Można np. zdecydować się na krzesła z drewna sosnowego. Są one bardzo trwałe, a przy odpowiednim zabezpieczeniu odporne na butwienie. Dzięki zastosowaniu dodatkowej warstwy lakieru mogą być też odporne na działanie pasożytów. Doskonale sprawdzą się także modele z drewna akacjowego, które jest mało podatne na grzyby. Takie meble mogą być w ogrodzie przez cały rok i nie trzeba ich chować na jesień czy zimę. Krzesła z drewna zachwycają estetyką za sprawą unikalnego rysunku słoi i sęków. Alternatywą dla nich są meble wykonane z technorattanu. Są one bardzo lekkie, a przy tym niezwykle trwałe. Nie płowieją pod wpływem nadmiernego promieniowania słonecznego. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, jednak silny wiatr może powodować ich przewracanie. Niska waga może być też zaletą, gdyż dzięki temu takie krzesła można szybko i łatwo przenosić. Można też zdecydować się na meble żeliwne, które są bardzo masywne. Szczególnie dobrze sprawdzają się modele wykonane z aluminium, które jest odporne na korodowanie. Dostępne są jeszcze krzesła plastikowe, które choć są odporne na wilgoć i wodę mogą pękać pod wpływem bardzo niskich temperatur. 

Dopasuj krzesła do stylu aranżacji swojego ogrodu 

Urządzając ogródek, pamiętajcie, by krzesła ogrodowe pasowały do jego stylu. Na pewno dla miłośników rajskiego klimatu boho sprawdzą się modele wykonane z technorattanu bądź drewna, szczególnie bielonego. Dzięki nim wypoczynek w ogrodzie będzie sprawiał jeszcze większą przyjemność. Jeżeli natomiast lubicie nowoczesność, ale też cenicie modne dodatki, to wybierzcie krzesła z plastiku, które posiadają finezyjne, linearne oparcia. A jeżeli chcecie do swojego ogrodu pełnego roślin i kwiatów dodać nutę retro, to najlepszym wyborem będą meble metalowe bądź wykonane z połączenia aluminium i drewna. Koniecznie wybierzcie takie z dekoracyjnymi oparciami. Aby cieszyć się wygodą, a także uzyskać przytulny efekt, postawcie na dekoracyjne poduszki.   

Social profiles
Close