meble ogrodowe

Meble ogrodowe z racji pełnionej przez nie funkcji są wyjątkowo mocno narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. W sezonie letnim wpływ na nie mają zmienne warunki atmosferyczne, wysoka temperatura, deszcz, promienie słoneczne, a czasem również grad. Gdy robi się chłodniej i decydujemy się na schowanie ich do piwnicy lub innych pomieszczeń gospodarczych również nie są w pełni bezpieczne, gdyż osiada na nich trudny później do usunięcia brud, kurz, nierzadko wystawione są na działanie wilgoci. Aby nieco złagodzić negatywny wpływ tego typu czynników na wytrzymałość mebli ogrodowych, warto przechowywać je w specjalnych pokrowcach.

Jak dbać o meble ogrodowe?

Jak o wszystkie domowe sprzęty, tak samo o meble ogrodowe trzeba dbać, jeśli chcemy by służyły nam jak najdłużej. Oczywiście najlepiej wybierać meble ogrodowe wykonane z trwałych materiałów, wtedy jest większa szansa, że nie będziemy musieli spędzać dużo czasu na ich konserwacji i odnawianiu. Meble wykonane z takich tworzyw jak technorattan, czy inne tworzywa sztuczne nie potrzebują specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych, w zasadzie wystarczy przetrzeć je co jakiś czas wilgotną szmatką, aby były czyste. Nieco trudniej jest w przypadku naturalnych materiałów, takich jak np. drewno. W tym wypadku konieczne jest oczyszczanie, malowanie oraz impregnowanie mebli, najlepiej co sezon. Także meble ogrodowe z metalu, w tym aluminium mogą potrzebować odświeżenia poprzez oczyszczenie i pomalowanie na nowo co jakiś czas.

Rodzaje pokrowców na meble ogrodowe

Chcąc kupić pokrowce na meble ogrodowe, trudno jest określić konkretny rodzaj tego produktu, należy zatem skupić się na cechach, jakie posiadają poszczególne modele. Najbardziej różnicującą je cechą są wymiary, które muszą rzecz jasna być dopasowane do wymiarów naszych mebli. Drugą bardzo istotną sprawą jest materiał. Najczęściej pokrowce na meble ogrodowe wykonywane są z:

– foli,

– poliestru,

– polietylenu,

– tkanin impregnowanych akrylem,

– tkanin odpornych na rozdarcia PE.

Oczywiście im lepszy materiał, tym dłużej pokrowce będą nam służyć. W sklepach wybór tego typu produktów jest naprawdę duży, możliwe jest znalezienie pokrowca nawet na meble o nietypowych kształtach i wymiarach.

Jak wybrać pokrowiec na meble ogrodowe?

Wybierając pokrowce na meble ogrodowe warto zwrócić uwagę na to, czy posiadają dodatkowe zabezpieczenia, np. w formie metalowych oczek na dole, przez które można przeciągnąć sznurek po to, by mieć pewność, że nie odkryje, ani  nie porwie ich wiatr. Istotną kwestią jest także to, czy dany pokrowiec łatwo i szybko ściąga się i zakłada. Nie wszystkie pokrowce są przeznaczone wyłącznie do sezonowej ochrony mebli, niektóre mogą być użytkowane przez cały rok, co jest ich dużą zaletą. Warto także zwrócić uwagę na to, czy można je prać w pralce.

Pokrowców na meble ogrodowe można szukać zarówno w stacjonarnych sklepach ogrodniczych i meblowych, jak i online. Wybierając ten drugi sposób, łatwiej uzyskać dokładny opis produktu, wraz z podanymi wymiarami oraz składem materiału, z którego został wykonany.

Social profiles
Close