Aranżacja tarasu

W aranżacji tarasu liczy się przede wszystkim dobry pomysł. Ważne jest właściwe zagospodarowanie dostępnej przestrzeni oraz dobór odpowiednich mebli i dekoracji. Warto stawiać na stylistykę wykorzystaną we wnętrzach. W ten sposób taras będzie stanowił spójną całość z resztą domu. Sprawdzamy, jak stworzyć niepowtarzalne miejsce na tarasie z Salonami Agata.

Funkcje tarasu – od czego zacząć planowanie?

Planowanie należy rozpocząć od określenia głównej funkcji naszego tarasu. Jeśli chcesz urządzić dodatkową strefę relaksu i wypoczynku, przyda się wygodna sofa ogrodowa oraz stolik kawowy. A może lubisz spożywać posiłki na świeżym powietrzu i wolisz, aby w sezonie letnim taras przejął funkcję jadalni? Wtedy niewątpliwie dobrym rozwiązaniem będzie duży stół oraz krzesła dla wszystkich domowników.

Aranżacja tarasu w stylu rustykalnym

Styl rustykalny wybierają przede wszystkim wielbiciele przyrody i prostych form, nawiązujących do wiejskiego klimatu. W takich aranżacjach dominują materiały naturalne – głównie drewno w każdej postaci. Ciekawym elementem dekoracyjnym jest kamień. W tym przypadku możesz wykorzystać mniejsze i większe kamyki znalezione w lesie lub na łące.

Brakuje Ci pomysłu lub szukasz praktycznych porad w kwestii planowania przestrzeni? Sprawdź opinie eksperta Salonów Agata na stronie fajnyogrod.pl:

https://fajnyogrod.pl/porady/jak-urzadzic-rustykalny-kacik-na-tarasie-tego-lata-zapoznaj-sie-z-opinia-eksperta-z-salonow-agata-_wp22/.

Taras w stylu nowoczesnym

Minimalizm, prostota, efektowne, a zarazem funkcjonalne przedmioty – oto wyznaczniki aranżacji w stylu nowoczesnym. Taki wystrój sprawdzi się zwłaszcza na przestrzennych i dobrze oświetlonych tarasach.

Nie ma tutaj miejsca na liczne zdobienia czy ornamenty. Dominują geometryczne kształty i linie proste. Takie kształty – głównie kwadraty i prostokąty – przybierają wszystkie wykorzystane meble, elementy architektury, donice i dodatki.

Projektowanie przestrzeni – o czym musisz pamiętać?

Zanim zaczniesz kupować meble i inne sprzęty, musisz zaplanować ich rozmieszczenie. Oczywiście liczba, wielkość i ułożenie wyposażenia będą zależeć od przestrzeni, jaką dysponujesz. Pamiętaj o zachowaniu proporcji i odpowiednich odległości.

Na etapie projektowania uwzględnij wyjście na taras (sposób otwierania drzwi balkonowych) oraz zejście do ogrodu. Na drodze przemieszczania się domowników nie powinny stać żadne meble.

Wybierając konkretny styl aranżacyjny, kieruj się wystrojem domu. Taras powinien stanowić uzupełnienie i swego rodzaju przedłużenie salonu lub jadalni. Sięgaj po te same materiały i paletę kolorystyczną, aby stworzyć harmonijną całość.

Social profiles
Close