szafa

Czasem szafa wydaje się studnią bez dna. Ulubione ubrania sprzed lat piętrzą się obok najnowszych zakupowych łupów. Chcielibyśmy, żeby magicznym sposobem szafa robiła się coraz większa, bez pomniejszania garderoby. Nie jest to do końca możliwe, ale meble modułowe do garderoby pomogą ogarnąć domowy chaos.

Meble do zabudowy garderoby domowej

Potężne szafy i pokaźne komody z ozdobieniami spotkamy już sporadycznie, raczej w starych domach. W nowoczesnej garderobie znajdziemy meble dopasowane do wnętrza, nie odwrotnie. Minimalizm stał się stylem życia i wnętrz. Zajął miejsce ociężałych, zabierających dużo miejsca mebli.

Na ich miejsce pojawiły się meble modułowe do garderoby. Dzięki nim sami kreujemy przestrzeń, dobierając potrzebne nam elementy. Co ważne, meble z jednego systemu są ze sobą estetycznie spójne. Nie ma więc obawy, że wybierzemy niepasujące do siebie meble.

Jakie meble są potrzebne, żeby stworzyć przestrzeń do przechowywania ubrań? Z pewnością sprawdzają się modele z półkami tak jak w klasycznej szafie. Jednak nie jest to zabudowa w starym stylu. Systemy przyścienne, czyli metalowe regały z drewnianymi półkami świetnie sprawdzają się w roli przechowywania odzieży.

Wybierając meble do garderoby na wymiar, sami zdecydujemy o ilości półek, wysokości regałów i ich ilości w rzędzie. Jeśli mamy sporo miejsca, możemy przeznaczyć na system przyścienny całą ścianę. Systemy meblowe różnią się od siebie pod względem elementów, dlatego najlepiej omówić jeden z nich.

Wybieramy system do naszego wnętrza

Przed wybraniem się do sklepu meblowego lub przejrzeniem katalogu, odpowiedzmy sobie na kilka pytań. Jakie kolory dominują w naszym wnętrzu? Czy przeważają jasne odcienie, które warto przełamać kontrastową czernią? A może ciemne ściany rozjaśniłyby białe meble?

Jeśli nie jesteśmy znawcami w tej dziedzinie, możemy sięgnąć do koła barw, wpisując wyrażenie w wyszukiwarkę. Zobaczymy koło z paletą kolorów. Kolory ułożone obok siebie są do siebie podobne. Wybierając meble na tej zasadzie, otrzymamy wnętrze spójne kolorystycznie. Jeśli mamy bardziej odważną naturę, możemy użyć barw na kole znajdujących się naprzeciwko siebie.

Gdy znamy już kilka kolorów, które sprawdzą się u nas, pora do wyboru systemu. Być może zdecydowaliśmy się na klasyczny odcień bieli lub czerni. Taki odcienie znajdziemy w systemie AVENIR, oparty na białych lub czarnych rurach metalowych. Uzupełnieniem są elementy wykonane z jasnego drewna – półki, zawieszki, drążki i wieszaki.

System modułowy AVENIR składa się z regałów przyściennych, przesuwnych gondoli, szafek i stołów. Taka różnorodność elementów pozwala na urządzenie ciekawego wnętrza.

Na półkach umieścimy odzież ułożoną w kostkę. Mogą to być ubrania odłożone na przyszły sezon lub łatwe do układania, na przykład jeansy czy t-shirty. Dzięki otwartej konstrukcji regałów unikniemy nieprzyjemnego zapachu wilgoci, często spotykanego w szafach.

Na gondolach możemy zawiesić częściej noszone ubrania. W ten sposób będziemy mieć je na wyciągnięcie ręki. Sprytnym rozwiązaniem jest przygotowanie strojów na cały tydzień. To przydatne, zwłaszcza jeśli prowadzimy szybki tryb życia. Przygotowana, wcześniej wyprasowana odzież będzie czekała na wieszakach. Unikniemy w ten sposób zagnieceń, a cyrkulacja powietrza zapewni świeży zapach. Gondole to przyjazne miejsce dla sukienek, płaszczy czy długich kardiganów.

Stoły to z kolei ciekawe przełamanie wnętrza. Nietypowy dodatek zwróci uwagę, zwłaszcza jeśli umieścimy na nim efektowną kolekcję butów czy torebek. Może też służyć jako miejsce do przygotowywania ubrań z akcesoriami na dany dzień.

Jak widzimy, systemy meblowe pozwalają na indywidualne zagospodarowanie wnętrza. To nowoczesny pomysł na aranżację garderoby. A co ważne, urządzimy ją nawet przy małej przestrzeni.

Social profiles
Close