Montaż ukrywający przyłącza nie jest niezbędny

Łazienka także może mieć swój styl przewodni. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać materiały wykończeniowe, a także ceramikę i armaturę łazienkową. W dzisiejszym poradniku podpowiemy, jak urządzić łazienkę w stylu loft. O czym należy pamiętać przy doborze armatury i ceramiki łazienkowej?

Na pewno ceramika łazienkowa montowana na stelażach podtynkowych nie jest tutaj niezbędna  podobnie jak armatura podtynkowa, ponieważ widoczne przyłącza dodają wnętrzu charakteru. Warto zdecydować się na postarzaną armaturę i elementy przyłączeniowe w miedzianym kolorze. W loftowym klimacie świetnie może sprawdzić się umywalka z wzorem imitującym marmur. Kamienne elementy o surowym, ale i eleganckim charakterze świetnie się tutaj sprawdzają. Do umywalki można dobrać mosiężny albo czarny korek typu klik-klak. Umywalka nablatowa sprawdzi się w zestawieniu z szarym blatem wykonanym z imitacji betonu czy też konglomeratu. Można zdecydować się na model w oryginalnym ośmiokątnym kształcie albo wybrać elipsowaty z zaokrąglonymi brzegami. Strefa umywalkowa może zostać uzupełniona o okrągłe lustro w metalowej, czarnej ramie. Z kolei w strefie kąpielowej świetnie sprawdzi się ścianka prysznicowa. Takie rozwiązanie będzie nowoczesne i zapewni idealne podkreślenie loftowej aranżacji łazienki. Jeżeli chodzi o armaturę to zarówno prysznicowa, jak i umywalkowa może być utrzymana zarówno w czarnym, jak i miedzianym kolorze. 

Jak wykończyć łazienkę w stylu loft? 

Wybierając tego rodzaju ceramikę i armaturę sanitarną, należy zapewnić dla niej kontrastujące wykończenie. Na pewno czarne elementy świetnie będą prezentować się na tle białych lub szarych ścian. Obok tych pomalowanych farbą hydrofobową przeznaczoną do użytku w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności mogą znaleźć się te wykończone w płytkach gresowych matowych, imitujących strukturę kamienia czy też betonu. Tak prezentująca się łazienka będzie surowa, minimalistyczna, ale i elegancka. Zamiast tradycyjnej kabiny prysznicowej warto wybrać oddzielenie w postaci ścianki prysznicowej czy też parawanu. Ścianka typu walk in będzie wygodniejszym rozwiązaniem od tradycyjnego brodzika. Świetnie skomponuje się także z odpływem liniowym i jego wykończeniem dekoracyjnym rusztem w postarzanym chromowanym odcieniu. Artykuł powstał przy współpracy z firmą: https://sevante.pl/.      

Social profiles
Close