mieszkanie

Poliuretan jest materiałem, który ma szerokie zastosowanie w budownictwie. Można wykorzystać go do ocieplenia np. ścian i podłóg.

Poliuretan – materiał, który pomaga ocieplić twój dom

W obecnym myśleniu o budownictwie kładzie się wysoki nacisk na to, aby nie tyle zapewnić budynkom odpowiednią ilość energii, ale aby tracił jej on jak najmniej. Pomaga w tym ocieplenie mieszkania lub domu – zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Płyty poliuretanowe są jedną z nowoczesnych technologii, która pozwala na odpowiednie ocieplenie domu. Wykorzystywane są na przykład jako wewnętrzne ocieplenie ścian, gdzie dzięki niskiemu współczynnikowi strat ciepła są świetną alternatywą dla styropianu. W tym artykule skupimy się jednak na produkcie z poliuretanu, który ma nieco inne zadanie – ocieplenie podłóg.

Płyty poliuretanowe do podłóg – dla ocieplenia domu

Płyty poliuretanowe do podłóg niosą szereg korzyści dla potencjalnych użytkowników. Co może nas przekonać do użycia tej technologii w swoim domu?

Zacznijmy od tego, o czym wspominaliśmy już w poprzednim akapicie. Płyty poliuretanowe pomagają w zmniejszeniu strat ciepła. Podczas gdy ceny paliw, prądu i gazu systematycznie rosną, zmniejszenie kosztów może mieć znaczący wpływ na domowy budżet. Jak już wspominaliśmy – posiadają niski współczynnik przewodzenia ciepła. Między innymi z tego powodu są idealnym rozwiązaniem do budownictwa pasywnego oraz energooszczędnego.

Wytrzymałość płyt poliuretanowych

Płyty poliuretanowe są bardzo odpornym materiałem.  Produkty te są wytrzymałe na nacisk. Posiadają także odporność na działanie substancji alkalicznych. Dodatkowo są odporne na działanie promieniowania UV – nie blakną pod jego wpływem.

Z powodu wytrzymałości podłogi poliuretanowe są także odpowiednie dla osób z dziećmi – dzięki antypoślizgowości nie będziemy musieli się bać o to, że podczas szalonej zabawy dzieci się wywrócą. Dodatkowo – tłumią one dźwięki i odgłosy kroków. Cisza gwarantowana.

Płyty poliuretanowe są także dobrym rozwiązaniem dla alergików. Pozwalają one zachować większa czystość w mieszkaniu. Drobinki kurzu, śmieci osadzają się na płytach znacznie rzadziej niż na innych materiałach.

Zabezpieczenie przed wilgocią

Ważną cech podług poliuretanowych jest także możliwość połączenia ich z paroizolacją np. okładu, w skład którego wchodzi aluminium. Elementy paroizolacji chronią przed wnikaniem wilgoci (a przez to niszczeniem materiałów izolacyjnych) z wnętrza mieszkania. Gdyby nie paroizolacja, to po pewnym dłuższym okresie mogłaby nas czekać niemiła niespodzianka w miejscach szczególnie narażonych na wnikanie pary wodnej.

Social profiles
Close