rozsuwany stół

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy czas każdego dnia. Nie tylko w niej gotujemy, przechowujemy żywność, ale również bardzo często, w przypadku otwartych kuchni lub też mniejszych mieszkań, spożywamy w niej posiłki. Zarówno w trakcie przygotowywania jedzenia, picia porannej kawy lub spożywania obiadu, bardzo ważną rolę w naszym życiu odgrywa stół. Jaki stół do kuchni powinno się wybrać? Przede wszystkim taki, który spełni nasze oczekiwania i pokładane w nim nadzieje, pod kątem użytkowym. W kuchni liczą się przede wszystkim styl i praktyczność mebli.

Stoły do kuchni to meble, które z reguły zajmują niewiele miejsca, tak, aby zaoszczędzić miejsce oraz umożliwić użytkownikom swobodne poruszanie. Właśnie dlatego bardzo dużą popularnością w kuchniach cieszą się stoły rozsuwane, które w ciągu kilku chwil można znacznie powiększyć. Na co dzień mały kwadratowy stół dla 2 osób można rozsunąć do wielkości, która pozwoli na swobodne użytkowanie nawet przez 6 osób i więcej. Takie rozwiązanie jest optymalne pod kątem zachowania przestronności pomieszczenia oraz pokrycia realnego przeznaczenia mebla.

Jaki stół do kuchni wybrać?

Na początku warto ustalić, gdzie taki stół w kuchni postawimy i ile miejsca może on zająć wraz z towarzyszącymi mu krzesłami, o których nie można zapomnieć. Następnie możemy zastanowić ile najczęściej osób będzie ze stołu korzystało i czy będzie on nam przede wszystkim służył do przygotowywania posiłków, czy również będziemy je na nim konsumowali. W przypadku drugiej opcji, warto postawić na większe parametry rozsuwania, czy większe wstawki w stole, które będziemy mogli dokładać jako kolejne bloki blatu.

Po wyborze odpowiedniego rozmiaru pod kątem użyteczności i miejsca postawienia, warto zastanowić się, co jeszcze istotne jest w stole kuchennym. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego blatu, którego warstwa wierzchnia powinna być bardzo łatwa w czyszczeniu, nie powinna trwale przyjmować brudu i cechować się dużą odpornością na ewentualne zarysowania. Następnie wystarczy wybrać opcję, która będzie idealnie komponowała się z całą kuchnią i kupić stół, który będzie wykorzystywany przez lata.

Social profiles
Close