winyl

Łączenie paneli winylowych z płytkami jest częstym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach. Panele winylowe to arkusze zbudowane najczęściej z PCV występujące w bardzo różnym wzornictwie. Jest stosunkowo tanim rozwiązaniem charakteryzującym się przede wszystkim szybkim montażem, miękkim materiałem wykonania, łatwą pielęgnacją, a także wytrzymałością i odpornością.

Obecnie wiele ludzi może stać przed dylematem jak połączyć popularne ‘’winyle’’ z podłogą. Może ktoś chciałby stworzyć kuchnie będącą otwartą na salon, bądź korytarz przechodzący do łazienki. Dużo osób może zastanawiać się jak wykonać praktyczne rozwiązanie, ale też stylowe aby nie zepsuć wystroju całego pomieszczenia.

Sposób wykonania zabiegu

Bardzo częstym rozwiązaniem jest zastosowanie łącznika pomiędzy panelami winylowymi a płytkami. Jest to przede wszystkim konieczne ze względu na możliwość występowania nierównej grubości tych dwóch materiałów. W momencie, gdy nie są one takie same z pewnością przyda się element łączący. Nikt przecież nie chciałby uderzać palcami od stóp w wystający punkt – każdy chyba raz w życiu doświadczył tego bólu.. Nie mówiąc już o potknięciach czy wywrotkach.

Czym jest ten element łączący? Jest to nic innego jak specjalny wypełniacz szczeliny dylatacyjnej pozwalającej na ,,pracę” podłogi podczas jej użytkowania. Pod wpływem zmian temperatury i wilgotności zmienia ona swoje wymiary. Szczelina dylatacyjna, wraz z często używaną listwą dylatacyjną zapobiega rozejściu się elementów podłogi. Jest to bardzo streszczony opis tej sytuacji, ale lekko naświetlający sprawę.

W dzisiejszych czasach możliwym jest połączenie podłogi z płytkami w sposób niedostrzegalny, ale jest też opcja ładnego wyeksponowania tego połączenia – wszystko zależy od personalnych upodobań.

  1. Spoina elastyczna- jest ona trwała i wytrzymała. Zostaje ona zaaplikowana już po całym montażu podłogi. Posiada ona różne barwy przez co można dopasować je do koloru własnej podłogi
  2. Korek – nie jest zbudowany z celulozy przez co nie chłonie wody i nie puchnie, w przeciwieństwie do naturalnego drewna. Jest ona idealna do łączenia paneli winylowych z podłogami drewnianymi – nie rzuca się w oczy i dobrze współgra z drewnem
  3. Listwa łącząca – Widoczny element, który chyba każdy przynajmniej raz w życiu widział. W obecnych czasach często stanowi inny kolor niż łączące warstwy stanowiąc widoczne ich oddzielenie, ale tak jak wyżej jest opisane – wszystko zależy od upodobań.

Podsumowanie

Obecnie dostępnych jest wiele różnych opcji pozwalających na połączenie paneli winylowych z podłogami. Z pewnością każdy znajdzie odpowiednie dla siebie rozwiązanie przynoszące mu satysfakcjonujący wybór. Polecany winyl na podłogę znajdziesz w sklepie Greenfloor.

Social profiles
Close