mieszkanie

Niedaleko do plaży – nie na tyle, aby przeżywać rokrocznie oblężenie przez turystów, a na tyle blisko, żeby po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach jazdy móc oddychać zapachem morza – i to nie tylko podczas wakacji, a cały rok. Pomorze to nie tylko turystyka – to życie wielu rodzin, które poszukują swojego mieszkania.

Swoje miejsce na ziemi

Skoro zaczęliśmy od miejsca, to skupmy się na początku na nim. Lokalizacja mieszkania jest jednym z kluczowych elementów, które sprawiają, że jesteśmy zadowoleni z decyzji zakupu lokum. W przypadku Pomorza Gdańskiego ważnym pytaniem jest, czy chcemy mieszkać w ścisłym centrum Trójmiasta (bardzo drogie nowe mieszkania + uciążliwości wielkiego miasta), czy wolimy którąś z dalszych dzielnic. Dobrą opcją jest także osiedlenie się w jednej z okolicznych miejscowości graniczących bezpośrednio z największym ośrodkiem miejskim na północy kraju. Oczywiście, jeśli mamy np. pracę w Gdyni, warto wcześniej sprawdzić możliwości dojazdu.

Novum Rumia – blisko do ościennych miast, wszystko na miejscu

Rumia jest miastem, które systematycznie się rozwija. W przeciągu ostatnich lat przybyło mu mieszkańców. Obecnie jest ich około 50 tysięcy. Nic dziwnego w tym, że kolejne osoby poszukują tu domu. Bliskość innych miejscowości (Gdynia, Reda, Wejcherowo, nieco dalej Sopot i Gdańsk) sprawia, że miasto się bogaci. Znajdziemy tu wiele przedsiębiorstw, lokali itp. Na terenie miasta realizowany jest już kolejny etap inwestycji Novum Rumia – osiedla nowoczesnego mieszkalnictwa przy ulicy Kosynierów.

Dojazdy

Novum Rumia jest położone nieopodal:

 • drogi wojewódzkiej numer 6,
 • Aqua Parku,
 • centrum handlowego,
 • Gdyni (do centrum 25 minut),
 • terenów zielonych,
 • Redy oraz Wejcherowa (2 minuty oraz ok. 20).

W artykule nie mogło zabraknąć także wspomnianego w tytule polskiego morza. Odległość budynków osiedla do Bałtyku wynosi poniżej 13 kilometrów. Oznacza to, że przejażdżka samochodem na plażę trwać będzie poniżej 20 minut. Nie musimy się jednak ograniczać tylko do tego środka transportu. Miłośnicy sportu będą mogli bez problemu dojechać nad Bałtyk np. rowerem.

Wysoki standard

Mieszkania na sprzedaż nad morzem, za które jest odpowiedzialny deweloper HS Dom, są naprawdę dobrej jakości. Obecnie oferuje on lokale w Rumi o różnej powierzchni, ale zawsze w standardzie deweloperskim Premium. Znajdują się one w pięciokondygnacyjnym budynku (cztery kondygnacje mieszkalne). Standard Premium to m.in.

 • podwójnie malowane na biało ściany i sufity, szpachlowane i gruntowane,
 • komórka lokatorska na swoim piętrze,
 • wysokiej jakości stolarka okienna (trzyszybowe okna) oraz parapety,
 • system ogrzewania wraz ze sterowaniem,
 • grube na 24 cm ściany oraz ścianki działowe (grubość 10 cm).
Social profiles
Close