Zamierzasz urządzić kuchnię w stylu nowoczesnym? W ostatnich latach stał się on naprawdę popularny. Pamiętaj jednak, że sam dobór odpowiedniego umeblowania to jeszcze nie wszystko. Odpowiednio przygotowana kuchnia utrzymana w nowoczesnym stylu musi bowiem spełniać kilka charakterystycznych założeń.

Kuchnia podzielona na strefy

Większość projektantów wnętrz zgadza się, że kuchnia utrzymana w nowoczesnym stylu powinna być podzielona na strefy. Znacznie pomoże to w zagospodarowaniu przestrzeni i uczynieniu jej bardziej funkcjonalną. Wydzielając oddzielne strefy na gotowanie, zmywanie i przygotowanie posiłków jesteśmy w stanie zgromadzić w jednym miejscu sprzęt niezbędny do wykonywania danej czynności. W ten sposób w kuchni zapanuje większy porządek. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku kuchni nowoczesnych jest stworzenie tak zwanego trójkąta roboczego. 

Kuchnia ekologiczna

Nie ulega wątpliwości, że kuchnie nowoczesne to kuchnie przygotowane z myślą nie tylko o wygodzie, ale i harmonii ze środowiskiem naturalnym. Powinna ona więc przewidywać rozwiązania, które ułatwiają na przykład zrównoważone gospodarowanie odpadami – na przykład specjalne kosze, posiadają kilka pojemników na oddzielne rodzaje śmieci. W wielu kuchniach nowoczesnych świetnie sprawdzają się także niewielkich rozmiarów domowe kompostowniki.

Kuchnia dobrze oświetlona 

Bardzo ważne w przypadku nowoczesnego stylu wykończenia kuchni jest także zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. Nie wystarczą tutaj tylko tradycyjne lampy. Bardzo dobrze natomiast prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych oświetlenie podszafkowe, warto również zainwestować w dodatkowe, dekoracyjne oświetlenie umieszczone wewnątrz oszklonych szaf kuchennych.

Kuchnia z dużą ilością nowoczesnej elektroniki

Kuchnia utrzymana w nowoczesnym stylu musi, siłą rzeczy, zawierać dużą urządzeń elektronicznych. Warto jednak zdecydować się na najnowszej generacji puszki i gniazdka pop-up, czyli umieszczane w blacie. Tak skonstruowane urządzenia będą bardzo wygodne w użytkowaniu, niemniej jednak, jeśli w danym momencie okażą się one niepotrzebne, możliwe będzie ich ukrycie. W nowoczesnej kuchni znaleźć się mogą także chowane w blacie ładowarki. 

Kuchnia z wyspą pośrodku

Kolejną charakterystyczną cechą nowocześnie urządzonej kuchni jest znajdująca się pośrodku wyspa. Świetnie sprawdza się ona zwłaszcza w przypadku tak zwanych kuchni otwartych, połączonych z salonem, w naturalny sposób rozgraniczając część dzienną oraz kuchenną. Wyspa kuchenna to rozwiązanie nie tylko użyteczne, ale i swego rodzaju ozdoba, dodająca klimatu i uroku pomieszczeniu.

Social profiles
Close