mycie rąk

Ogólnie wiadomo, że mycie rąk jest najbezpieczniejszym sposobem na utrzymanie bakterii na dystans. Środki odkażające do rąk mogą być szybszym rozwiązaniem, ale mycie rąk przez 20 sekund mydłem i ciepłą wodą jest nadal najskuteczniejszym sposobem na usunięcie złych bakterii z naszych rąk, a czasem nawet z trudnych miejsc, takich jak te pod paznokciami.

Jednak ryzyko zakażenia jest podwyższone, gdy wszyscy dzielą się kostką mydła w domu lub muszą dotykać uchwytu dozownika mydła w pracy. Automatyczny dozownik mydła rozwiązuje ten problem dzięki bezdotykowej obsłudze, która dostarcza odpowiednią ilość piany lub mydła w płynie do dokładnego mycia.

Takie bezdotykowe dozowniki do mydła zachęcają wszystkich do priorytetowego traktowania mycia rąk, a ponieważ przy ich stosowaniu pojawia się niezaprzeczalny czynnik zabawy, może to nawet skłonić dzieci do bardziej regularnego mycia rąk. Dlatego warto się wyposażyć w taki bezdotykowy dozownik do mydła, który może być wbudowany lub stojący, designerski i bardzo łatwy w użyciu.

Zalety bezdotykowych dozowników do mydła

W skład konstrukcji bezdotykowego dozownika do mydła wchodzi wbudowana fotokomórka, której zadaniem jest identyfikacja zbliżającej się ręki, co powoduje uruchomienie układu dozującego, a w następstwie tego wydanie odpowiedniej ilości środka myjącego lub dezynfekującego.Taka technologia sprawia, że jest to opcja zapewniająca większą higienę mycia niż w przypadku tradycyjnych kostek mydła lub pojemników z pompką. Brak kontaktu z powierzchnią ciała użytkownika gwarantuje, że na obudowie dozownika nie zbierają się ani drobnoustroje, ani patogeniczne bakterie.

Poza zachowaniem wysokiego standardu higieny bezdotykowe dozowniki do mydła charakteryzują się estetycznym, często nowatorskim designem i łatwością montażu, co pozwala na łatwe instalowanie ich w różnego rodzaju łazienkach i toaletach, również tych o nowoczesnym wystroju.

Alternatywne modele dozowników do mydła

Dostępne bezdotykowe dozowniki do mydła produkowane są z różnych materiałów. Na przykład dozowniki do mydła z tworzywa sztucznego są idealne do toalet lub pomieszczeń, w których ludzie często myją ręce. Natomiast dozowniki do mydła ze stali nierdzewnej lub stali ze względu na swój estetyczny wygląd, są bardziej odpowiednie do luksusowych toalet lub wilgotnych środowisk. 

Przy wyborze modelu należy zwrócić uwagę na częstotliwość użytkowania. Jeśli urządzenie jest często użytkowane, to lepiej zdecydować się na większy zbiornik na mydło, a może to być na przykład automatyczny dozownik sensorowy do mydła z większym pojemnikiem, który wydatnie poprawia higienę, ponieważ dostarcza mydło bezdotykowo. Ponadto taki dozownik do mydła jest często bardziej ekonomiczny.

Ciekawym modelem takiego bezdotykowego dozownika do mydła może być również automatyczny dozownik do mydła z czujnikiem na podczerwień, który dodatkowo jest wodoodporny. Posługując się nim, można szybko dozować mydło, a bezkontaktowe dozowanie pianki do mycia rąk może skutecznie ograniczyć krzyżowe zakażenia bakteryjne

Bezdotykowe dozowniki do mydła to wygodny i higieniczny sposób na dozowanie mydła lub środka dezynfekującego. Można je postawić na blacie lub zamontować na ścianie, a objętość dozowanego płynu może być dostosowana do preferencji użytkownika.

Social profiles
Close