rolety rzymskie

Rolety rzymskie to eleganckie dekoracje okienne, które są połączeniem stylu i funkcjonalności, które cieszy się dużą popularnością. Stanowią najbardziej ozdobną wersję rolet dostępnych na rynku. Wyróżnia je subtelny sposób składania tkaniny w eleganckie fałdy, które stanowią stylowy element dekoracyjny. Są nie tylko estetyczną dekoracją okna, ale też doskonałym dopełnieniem wnętrz kuchni, sypialni i pokojów dziennych.

Od montażu po styl i funkcjonalność. Najważniejsze informacje o roletach rzymskich

Rolety rzymskie stanowią rodzaj rolet wewnętrznych, które tradycyjną funkcję przesłony słonecznej łączą z dużą estetyką i elegancją. Rolety najczęściej wykonane są z gładkiego, jednolitego, wolno wiszącego materiału. Tkanina, podczas zwijania układająca się w charakterystyczne fałdy, za pomocą taśmy rzepowej mocowana jest do górnej szyny. Ten rodzaj mocowania umożliwia proste i szybkie odczepienie tkaniny w celu jej wymiany lub czyszczenia. Szynę można montować w dowolny sposób: na ścianę, sufit lub we wnęce okiennej. Na powierzchni za pomocą kołków montowane są uniwersalne zaczepy, do których wpina się szynę. Roleta obsługiwana jest przy pomocy samoblokującego mechanizmu łańcuszkowego. Na rynku dostępne są również mechanizmy elektryczne.

Nowoczesnym rozwiązaniem są rolety rzymskie w systemie RVS. Dzięki montażowi w świetle szyby nie utrudnia otwierania skrzydeł okna. Elastyczne rozwiązanie umożliwia swobodę w przesłanianiu dowolnej części przeszklenia. Rynny rolety, za pomocą uchwytów można dowolnie przesuwać wzdłuż listwy przyszybowej, by w ten sposób stworzyć charakterystyczne fałdki tkaniny.

Rolety rzymskie charakteryzują się elegancją i praktycznym zastosowaniem. Duża estetyka i szeroki wybór wysokiej jakości tkanin, sprawia, że roleta nie tylko jest funkcjonalna, ale stanowi efektowną dekorację okna, i może zastępować tradycyjne firany i zasłony. Montaż umożliwia łatwe zdjęcie tkaniny, dzięki czemu wymiana czy czyszczenie nie wymaga dużych nakładów pracy. Szeroki wybór systemów i sposobów montażu rolet umożliwiają ich swobodne dopasowanie do swoich potrzeb i lokalizacji.

Co wyróżnia rolety rzymskie? Główne zalety tego typu przesłon

Można wymienić kilka podstawowych zalet, które cechują rolety rzymskie i mogą być argumentem przemawiającym za ich zastosowaniem:

sterowanie – zarówno łańcuszkowe, jak i elektryczne – w połączeniu z samohamującym mechanizmem umożliwia dowolne ustawienie wysokości rolety
łatwe czyszczenie produktu i możliwość wymiany materiału
wysoka estetyka upięcia zasłon i najbardziej elegancka forma rolet
poręczne zawieszenie i możliwość mocowania do różnych powierzchni
brak dodatkowych marszczeń
bogaty katalog tkanin i szeroki wybór kolorów i wzorów o różnorodnym przeznaczeniu: tkaniny rozpraszające światło, zaciemniające i transparentne
wybór różnych modeli rolet rzymskich
roleta uszyta dokładnie pod wymiar okna
system zabezpieczeń Child Safety – w systemach sterowanych łańcuszkiem koralikowych zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli

grakoArtykuł został przygotowany przy współpracy z Grako.pl
Social profiles
Close