Czym kierować się kupując meble RTV?

Szafki RTV są ważnym aspektem wyposażenia salonu. Umożliwiają ustawienie telewizora, a także sprzętu grającego i innych tego typu urządzeń, w sposób elegancki, efektowny i praktyczny. Czym kierować się kupując meble RTV? Sprawdź!

Jakie wymiary powinna mieć szafka RTV?

Na stronie meblepumo.pl/cat-pol-1214553944-Meble-RTV.html znaleźć możesz szafki RTV dostępne w różnych rozmiarach oraz wielkościach. To pozwala na dopasowanie danego modelu do przestrzeni, jaką dysponujesz. W końcu, jeżeli masz mało miejsca, nie możesz pozwolić sobie na długą szafkę, ponieważ zajmie ona cenną przestrzeń. Najczęściej szerokość szafek RTV rozpoczyna się od 120 cm, a największym modelem, jaki można kupić jest 210 cm.

Zdarzają się oczywiście mniejsze, jak i większe wymiary, ale zwykle są to szafki RTV na zamówienie. Mebel zawsze warto dobierać pod kątem jego dopasowania do rozmiaru telewizora. Najlepiej najpierw jest kupić TV, a do tego dobrać mebel. Dzięki temu wszystko będzie stanowiło spójną całość. Wizualnie szafka RTV wraz z telewizorem będą prezentowały się idealnie.

Szafka RTV dopasowana do charakteru wnętrza

Kluczem przy aranżacji wnętrz jest takie dobieranie mebli, aby odzwierciedlały charakter przestrzeni. Jeżeli już masz większość wyposażenia, szafkę RTV warto kupić w takim samym stylu. W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się minimalistyczne meble, które świetnie pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Z powodzeniem udaje się do nich dobrać odpowiednie dodatki.

Bardzo częstym wyborem jest szafka RTV z drewna. Dostępna jest w wielu kolorach do wyboru, dlatego nie będzie większych problemów, aby zdecydować się na model dopasowany do aranżacji.

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Warto wybrać szafkę RTV, która będzie miała szuflady. Dzięki temu zyskasz w salonie dodatkowe miejsce do przechowywania. Jest to bardzo duży atut szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie trzeba maksymalnie wykorzystywać dostępną przestrzeń i zabudowywać ją szafkami. W tym przypadku, mając dodatkowe szuflady, można będzie przechować w bezpiecznym miejscu dokumenty lub inne drobne rzeczy.

Szafka RTV może być całkowicie zabudowana, aby nie było widać, co znajduje się w szufladach. Popularne są także przeszklenia, które wyglądają bardzo elegancko. Automatycznie optycznie powiększają przestrzeń, sprawują funkcję dekoracyjną. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli chcesz połączyć aspekt praktyczny z dekoracyjnym. Szafka RTV wykonana w takim stylu, na pewno w tym pomoże.

Social profiles
Close