Projekt domu A105 - Nasz pomysł z kolekcji Murator, arch. Katarzyna Słupeczańska

Plany o budowie domu dopiero krystalizują się w naszych głowach? A może już rozpoczęliśmy czynności związane z realizacją przedsięwzięcia budowlanego na naszej działce? Bez względu na fakt, na jakim etapie inwestycji aktualnie się znajdujemy – wiele ważnych porad i wskazówek znajdziemy w poradniku MURATORA. O czym przeczytamy w tym profesjonalnym kompendium wiedzy budowlanej?

Blog budowlany dla planujących budowę

Poradnik MURATORA to zbiór wiedzy dedykowany w szczególności dla osób planujących budowę. Dowiemy się z niego, co powinniśmy sprawdzić przed zakupem działki oraz jakie formalności czekają nas, jeżeli zdecydujemy się na realizację inwestycji na kredyt. Ten profesjonalny blog budowlany wyjaśni nam, co musimy wziąć pod uwagę, kupując projekt domu oraz jakie rozwiązanie wybrać, aby wyeliminować konieczność uzyskania pozwolenia na budowę. W poradniku znajdziemy także informacje, jakie czynności musimy wykonać po zakupie gotowego projektu, aby móc zrealizować planowaną inwestycję zgodnie z prawem.

Na blogu budowlanym MURATORA sprawdzimy, czym właściwie jest dziennik budowy oraz księga wieczysta, a także dlaczego są one istotne dla osób planujących i rozpoczynających budowę. Przeczytamy, jakie są plusy i minusy projektów tworzonych na indywidualne zamówienie oraz czym charakteryzują się domy szkieletowe. Poznamy najważniejsze cechy budynków z poddaszem użytkowym lub do adaptacji, a także niezwykle modnych domów w stylu nowoczesnej stodoły.

Po lekturze artykułów zyskamy wiedzę o różnych typach fundamentów oraz związku pomiędzy kształtem dachu a kosztem jego wykonania. Odkryjemy różnice pomiędzy poszczególnymi typami kosztorysów oraz dowiemy się, dlaczego są one pomocne w trakcie budowy.

Poradnik MURATORA dla inwestorów w trakcie prac

Formalności urzędowe już za nami? Nadszedł czas na rozpoczęcie prac! Blog budowlany MURATORA oferuje nam profesjonalną wiedzę w zakresie kolejnych etapów inwestycji, prac jakie będziemy musieli zrealizować w trakcie stanu zerowego, surowego otwartego i zamkniętego czy robót wykończeniowych.

W poradniku znajdziemy informacje odnośnie różnych sposobów ogrzewania – co ułatwi nam podjęcie decyzji odnośnie wyboru najlepszej dla nas instalacji C.O.. Zapoznamy się z popularnymi systemami opartymi na odnawialnych źródłach energii, które umożliwią nam obniżenie bieżących kosztów eksploatacyjnych obiektu mieszkalnego lub firmowego. Sprawdzimy, czym jest bilans energetyczny budynku oraz poznamy sposoby na jego poprawienie. Inspiracje z bloga ułatwią nam także dobór modnego i trwałego sposobu wykończenia elewacji, dzięki któremu nasz wymarzony dom będzie zachwycał swoim wyglądem przez długi czas.

Co istotne, poradnik MURATORA jest pomocny w realizacji każdego typu inwestycji budowlanej – nie tylko projektów domów. Korzystając z umieszczonych w nim porad, łatwiej wzniesiemy altanę ogrodową lub wiatę. Bez trudu dokonamy także wyboru pomiędzy garażem wolnostojącym lub wbudowanym w bryłę budynku mieszkalnego, który znacząco poprawi ogólną funkcjonalność budynku.

Budowa domu czy garażu to inwestycja, która wymaga posiadania przynajmniej podstawowej, branżowej wiedzy. Jest ona szczególnie istotna na etapie przygotowań do realizacji przedsięwzięcia – zakupu działki i projektu domu czy załatwiania urzędowych formalności. Podjęte w tym czasie decyzje mają bowiem ogromny wpływ na nasz późniejszy komfort i zadowolenie podczas korzystania z wnętrz wymarzonego budynku. Jeżeli więc zależy nam na dokonaniu najlepszych wyborów oraz uniknięciu błędów, skorzystajmy z profesjonalnych porad MURATORA – będących cenną pomocą dla wszystkich inwestorów.

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów jednorodzinnych od MURATORA – projekty.muratordom.pl 

Social profiles
Close