czysta woda

Aby móc cieszyć się krystalicznie czystą wodą. Układ filtrujący oraz odpowiednia chemia basenowa to priorytet. Aby móc ją dobrać warto skorzystać z kilku wskazówek. Oto kilka rodzajów filtrów, które mogą przefiltrować wodę w basenach prywatnych oraz publicznych. Do filtracji przyda się także chlor, lampy UV oraz środek do Ph wody. 

Kilka rodzajów filtracji 

Aby móc cieszyć się odpowiednią filtracja należy poznać parametry techniczne danych urządzeń. Zanim przejdziemy do konkretnego omawiania filtrów należy skupić się na ilości filtracji. W zależności od przeznaczenia https://folkpool.pl/filtr-piaskowy-pompa-do-basenu/ może mieć różny stopień regulacji. Do użytku domowego najlepsze są filtry z 4-stopniową regulacją. W przypadków basenów publicznych warto skupić się na filtrach z 6-stopniowym procesem filtracji. 

Do najpopularniejszy systemów możemy zaliczyć układ pompująco-filtracyjny. Połączenie 2 urządzeń daje mocne parametry oraz skutecznie oczyszcza wodę. Filtr i pompa są pokryte substancjami odpornymi na korozje. Należy wspomnieć również o zabezpieczeniach na wypadek przegrzania urządzenia. Do tego celu wykorzystuje się silniki chłodzone powietrzem. 

Jeśli chodzi o filtry w układach pomp warto wspomnieć o urządzeniach piaskowych. Filtry piaskowe można podzielić na dwie grupy: filtry polimeryczne oraz filtry laminowane. 

Filtry polimeryczne – ich nazwa jest związana z polimerową obudową. Pod tworzywem sztucznym możemy znaleźć system odpowietrzający, manometr oraz szklany wziernik. Filtr pozwala na ręczną możliwość doboru pracy aż w 6 opcjach. 

Filtry laminowane – są zbudowane z żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Urządzenie posiada wygodną pokrywę do napełniania filtra piaskiem. Podobnej, jak w przypadku filtra polimerycznego mamy możliwość 6-stopniowej pracy. Sprzęt wyposażono także w manometr oraz zawór odpowietrzający.

Chemia dla basenu 

Podstawowym środkiem do zachowania dobrej jakości wody jest chlor. Podczas nakładania odpowiedniego produkty z dużą zawartością chloru wydziela się tlen, który zabija wszelkie drobnoustroje. Produkt na https://folkpool.pl/chlor-do-basenu-chemia-basenowa/ można otrzymać w formie granulatu albo wygodnych pastylek. Dozowanie czystego chloru najlepiej wykonywać z pomocą urządzeń. Do najtańszych rozwiązań należy stosowanie pływających bojków. Innym nieco droższym urządzeniem półautomatycznym są chlorowatory. To niewielkie konstrukcje montowane w systemach pompująco – filtracyjnych. Nie brakuje także urządzeń dla profesjonalistów. Jednym z nich są lampy UV. To specjalistyczne dozowniki, które redukują ilość chloru o nawet 80%. Naświetlanie UV potrafi eliminować baterie występujące w wodzie. Nie brakuje także urządzeń, które samodzielnie wytwarzają chlor. Z soli kuchennej można samodzielnie produkować chlor dzięki tzw. “solniczce”. Warto do urządzeń dozujących oraz chloru dokupić preparat, który zadba o odpowiednie Ph wody, które powinno wynosić 7,2 – 7,6.

Social profiles
Close