meble kuchenne

Meble do małej kuchni powinny być wybierane bardzo skrupulatnie. Jedną z możliwości zaaranżowania powierzchni w kuchni jest zamówienie mebli zrobionych na wymiar. Pomimo, iż na rynku mamy duży wybór mebli do małych kuchni, wykonane kuchnie na wymiar będą najbardziej odpowiadały naszym potrzebom, a dodatkowo pozwolą na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Przede wszystkim możemy je dowolnie zaprojektować pod kątem ilości szafek i koloru frontów. Jest to szczególnie ważne, gdy kuchnia jest wyodrębnioną częścią salonu – wtedy kolor mebli kuchennych powinien pasować do aranżacji pokoju. Wadą mebli robionych na wymiar jest ich cena – zwykle są dużo droższe od tych z salonów meblowych; ceny małych kuchni sięgają nawet kilkunastu tysięcy złotych, niemniej jednak cena zwykle idzie w parze z jakością i meble posłużą przez wiele lat.

Meble do małej kuchni – praktyczne rozwiązania

Projektując kuchnię o niewielkiej przestrzeni warto skorzystać z rozwiązań, które pozwolą na pomieszczenie w niej większej ilości rzeczy. Dobrym przykładem jest szafka typu cargo, w której można przechowywać zapasy. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z przechowywania ich w kuchni, co często ma miejsce w mniejszych mieszkaniach. Kolejnym pomysłem, który pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca jest wysuwany z szafki blat roboczy, który może być ukryty, jeśli akurat nie chcemy z niego korzystać. Problemem w małych kuchniach jest właśnie brak wystarczającej ilości miejsca roboczego. Blat może funkcjonować jako stół, dlatego nie ma już konieczności zakupu stołu wolno stojącego. Jeżeli kuchnia posiada okno, parapet kuchenny może zostać zagospodarowany jako blat. Popularnym rozwiązaniem jest umieszczenie w tym miejscu zlewu lub przestrzeni jadalnej. W kwestii zlewozmywaka warto zdecydować się na model z ruchomą pokrywą, która zakrywając komorę tworzy blat.

Optyczne powiększenie wnętrza

Małe pomieszczenie można z powodzeniem optycznie powiększyć. W przypadku kuchni należy wybierać meble w jasnych kolorach – nie oznacza to, że muszą być one białe, choć kolor ten jest ostatnio bardzo modny. Warto unikać zabudowania ścian kuchennych do samego sufitu, co może przynieść odwrotny skutek, czyli optycznie pomniejszy kuchnię. Część szafek górnych powinna zostać zamieniona na otwarte półki, co nadaje wnętrzu lekkości. Jeżeli przestrzeń na to pozwala, dobrym rozwiązaniem jest zaprojektowanie kuchni z wyspą, dzięki czemu nie tylko wyda się ona większa, ale również zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania żywności czy sprzętu kuchennego. 

Informacje i porady na temat mebli kuchennych, kuchni na wymiar znajdziesz na: https://kuchnieportal.pl/

Social profiles
Close