białe meble

Przez lata w naszych mieszkaniach królowały kolorowe meble. Z jednej strony mieliśmy modele utrzymane w wielobarwnej stylistyce, których kolor był wynikiem stosowania różnych oklein lub malowania. Z drugiej – meble z płyt, które dzięki fornirowaniu lub okleinom zyskiwały wygląd naturalnego drewna. Ostatnio w katalogach producentów coraz więcej pojawia się modeli utrzymanych – w całości bądź w części – w jednolitej, białej tonacji. To w dużej mierze powrót do XIX-wiecznych tradycji, jednak znajdziemy wśród nich również modele na wskroś nowoczesne.

  1. Białe meble. Zetknięcie tradycji z nowoczesnością
  2. Białe łóżko i szafki nocne. Sypialnia w kojących kolorach
  3. Białe meble. Czemu warto się na nie zdecydować?

Białe meble. Zetknięcie tradycji z nowoczesnością

Białe meble od dziesięcioleci, jeśli nie stuleci, uchodzą za symbol estetyki i dobrego smaku. Nic więc dziwnego, że teraz powracają, po kilku dekadach zapomnienia. W przeciwieństwie do wielu modeli rażących oczy krzykliwą kolorystyką oraz fornirowanych mebli z płyt meblowych, białe meble praktycznie nie ulegają wpływowi czasu – niezależnie od panujących mod świetnie się prezentują i pozwalają dopasować do właściwie dowolnej aranżacji. Nie bez znaczenia jest też to, iż ich wygląd nie dominuje całego pomieszczenia, dają projektantowi dużą swobodę w jego urządzeniu – wnętrze może być utrzymane w każdym stylu.

Białe łóżko i szafki nocne. Sypialnia w kojących kolorach

Meble białe wyglądają świetnie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. W łazience przywodzą skojarzenia z czystością i świeżością, w kuchni tworzą kameralny przytulny nastrój, a w salonie wprowadzają powiew nowoczesnej, bezpretensjonalnej prostoty. Świetnie sprawdzają się też w pokoju dziecka, stanowiąc tło dla pozostałych elementów wystroju, a wszystkie zabrudzenia są na nich świetnie widoczne – można zatem bez problemu je usunąć. Białe łóżko to również doskonały wybór do sypialni – tworzy kojącą, intymną atmosferę, która jak żadna inna korzystnie wpływa na jakość nocnego wypoczynku.

Białe meble. Czemu warto się na nie zdecydować?

Poza uniwersalnością oraz ponadczasowym charakterem, za wyborem białych mebli przemawiają również inne argumenty. Jak już wspomnieliśmy, łatwo jest utrzymać je w czystości, bo nawet niewielkie zabrudzenia są łatwo dostrzegalne. Nie bez znaczenia jest również efekt optycznego powiększenia przestrzeni, który szczególnie docenią na pewno właściciele stosunkowo małych mieszkań. Dzięki temu nawet ciasna kuchnia czy salon nie będą sprawiły przytłaczającego wrażenia.

Social profiles
Close