meble do domu

Wystrój i wybór mebli do naszego mieszkania lub domu może sprawić nam trochę kłopotu, jeżeli nie jesteśmy obeznani z rynkiem i podstawowymi zasadami aranżowania wnętrz. Jak sobie z tym poradzić?

1. Zastanów się nad stylem wnętrz

2. Skonsultuj się z projektantem

3. Dobierz meble samodzielnie

Zastanów się nad stylem wnętrz

Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić przed zakupem mebli, jest zastanowienie się, jaki styl wykończenia domu lub mieszkania nam najbardziej odpowiada. Mamy do wyboru wiele różnych aranżacji, począwszy od surowego minimalizmu, klimatów industrialnych czy skandynawskiego nawiązania do natury, aż po bardziej bogate w dodatki i akcesoria styl prowansalski i jego pochodne. Warto pamiętać, że nie każdy styl sprawdzi się na zadanej przestrzeni – przykładowo, duża ilość ozdób i bogaty wystrój charakterystyczny dla formy prowansalskiej może nie wyglądać najlepiej na małej przestrzeni, jednak minimalizm sprawdzi się więcej niż dobrze. Przy okazji doboru sposobu aranżacji warto też zaplanować nasz budżet i uwzględnić w nim zakup dobrej jakości mebli, aby posłużyły nam przez długi czas. Wiele ciekawych przykładów można znaleźć na stronie: https://meblini.pl/pl/c/Szafy/30.

Skonsultuj się z projektantem

Zatrudnienie profesjonalnego projektanta wnętrz jest dobrym pomysłem w sytuacji, gdy nie możemy zdecydować się na jedną wersję wystroju, na przykład pomiędzy członkami rodziny, lub gdy po prostu nie czujemy się na siłach, by samodzielnie wszystko wybierać. Dobry architekt wybierze nam nie tylko meble, ale także zaproponuje dopasowaną podłogę, kolor ścian czy nawet drobniejszych dodatków. Zdając się na jego usługi wprawdzie zapłacimy więcej, jednak będziemy mieć pewność, że projekt jest dobry, zgrany, a wykonana praca i zakupione wyposażenie posłuży nam przez długie lata. Jest to dobra opcja szczególnie w sytuacji, gdy chcemy cały dom utrzymać w podobnej aranżacji.

Dobierz meble samodzielnie

Innym sposobem na wystrój domu lub mieszkania jest zajęcie się tym samodzielnie. To dobra opcja dla tych z nas, którzy lubią eksperymentować i nie boją się, że coś nie wyjdzie tak idealnie, jak sobie to pierwotnie założyliśmy. Musimy jednak martwić się nie tylko o wygląd pokoi, ale także o jakość sprzętów, jakie kupujemy. W przypadku mebli warto jest wybierać sprawdzonych producentów i dostawców, którzy oferują nam szeroki asortyment kolekcji i pojedynczych egzemplarzy do wyboru. Przykładowo jeżeli zdecydujemy się na sklep z meblami Meblini, będziemy w stanie bez problemu dobrać komplet mebli do praktycznie każdego stylu aranżacji wnętrz.

Social profiles
Close