duża szafa na ubrania

Niezależnie od tego, w jakim miejscu będzie znajdować się szafa i regał muszą być przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Szafa musi przecież pomieścić nie tylko nasze ubrania, ale nierzadko również pościel, ręczniki i kolce. W niektórych domach jest również składnikiem na szczotki, czy odkurzacz. Szafa na korytarzu służy z kolei do przechowywania odzieży wierzchniej, a regał butów butów, toreb, torebek. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych mebli? Co wybrać, aby był modne, a równocześnie pomieściły wszystko na czym nam zależy?

Efekt wizualny

Równie ważne, co funkcjonalność jest wrażenie wizualne. Dlatego przy zakupach określmy najpierw jaki kolor, model szafy będzie pasował do naszego mieszkania. Najmodniejsze z tych mebli to białe szafy na wysoki połysk z elementami w czarnym macie. Jednak równie elegancka szafa ma drzwi w formie lustra.

biała szafa z lustrem w ofercie sklepu Edinos.pl
biała szafa z lustrem w ofercie sklepu Edinos.pl

Oczywiście absolutną koniecznością jest zakup szafy z drzwiami przesuwnymi, które są łatwiejsze w obsłudze, bardziej estetyczne, a cała szafa zajmuje znacznie mniej miejsca. Warto również wybrać model, który u góry ma wbudowane oświetlenie. Obecnie króluje styl industrialny i retro, dlatego szafy i regały w surowej wersji są najbardziej popularne. Pasują niemal do każdego mieszkania niezależnie od stylu w jakim zostało ono urządzone. Regał powinien pasować do szafy jeśli będzie stał w tym samym pomieszczeniu. Najmodniejszy design to taki, który ma metalowe ramy i drewniane półki.

Dostępność takich mebli jest dosyć spora ze względu na obecną modę. W sklepach stacjonarnych takie nowinki zaczynają co prawda dopiero się pojawiać, natomiast w internecie w wielu sklepach takich ten możemy odnaleźć prawdziwe unikaty, zgodne z omawianym stylem.

Wszystkie rzeczy w jednym miejscu

Aby meble pomieściły nasze artykuły i ubrania muszą być wielkością dostosowane do ilości rzeczy, jakie chcemy w nich trzymać. Na rynku znajdziemy na przykład wysokie regały do sufitu albo takie, które składają się z 2 półek i pełnią raczej rolę ozdobną. Z kolei jeśli chodzi o szafy, to warto wybrać taką, gdzie jest zarówno drążek, najlepiej u góry, a pod nim, w połowie wysokości szafy – kolejny. Z drugiej strony szafy niech znajdują się półki usytuowane od samej góry do samego dołu mebla.

funkcjonalna szafa na ubrania
funkcjonalna szafa na ubrania

Zapewnia to swobodę i łatwy dostęp do wszystkich ubrań. Rozwiązanie, w którym półki są nad drążkiem, bardzo wysoko jest niepraktyczne. Nie warto kupować szafy z trudno dostępnymi miejscami. Popularne model to również taki, w którym szafa ma wysuwane półki albo gabloty, gdzie możemy przechowywać bieliznę, drobne akcesoria, a nawet biżuterię. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w naszym wnętrzu nie musimy mieć już żadnego innego mebla oprócz jednej szafy. Zwłaszcza, że niektóre z nich mają wbudowane kosze na bieliznę. Za dodatkowa opłata można wyposażyć szafę w mała komodę na bieliznę, która może znajdować się we wnętrzu takiej szafy..

Decydując się na zakup musimy zastanowić się, co będziemy przechowywać w danym meblu. Jeśli wolimy ubrania trzymać na wieszaku kupmy taką, w której na całej długości są drążki. Wszystko zależy od naszych upodobań.

Social profiles
Close