łazienka

Wykończenie oraz wyposażenie łazienki to nie tylko bardzo ważne, ale też trudne zadanie. Łazienka jest miejscem, które niełatwo utrzymać w idealnej czystości, jednocześnie zależy nam, aby zawsze wyglądała schludnie i przebywanie w niej sprawiało przyjemność. Bardzo istotna jest również funkcjonalność tego pomieszczenia, dlatego wybór mebli oraz ich rozkład musi być dobrze przemyślany.

Jakie płytki do łazienki wybrać?

Większość łazienek jest w większości pokryta płytkami – znajdują się one na podłodze oraz na ścianach. Jest to praktyczne przede wszystkim ze względu na dużą ilość wilgoci, jaka unosi się np. podczas kąpieli czy prysznica. Przy wyborze płytek podłogowych do łazienki należy wziąć pod uwagę takie parametry, jak nasiąkliwość, ścieralność oraz antypoślizgowość. Podpowiedź dotyczącą tego, jakie płytki sprawdzą się na podłodze (odpowiedź na odkryty.net), można znaleźć w wielu miejscach w internecie, a także w salonach z łazienkami.

Poza wymienionymi już parametrami ogromne znaczenie ma także kształt, wielkość oraz kolor płytek. Oferta sklepów jest aktualnie pod tym względem bardzo bogata, dzięki temu możliwe jest zrealizowanie najbardziej wymyślnych projektów. Do najpopularniejszych należą oczywiście klasyczne kwadratowe płytki, prostokątne oraz heksagonalne. Te ostatnie stosowane są głównie na ścianach i bardzo urozmaicają wygląd wnętrza. Jeśli chodzi o kolorystykę, to jest ona w dużej mierze uzależniona od wielkości łazienki. W małych łazienkach wskazane są jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń, w dużych natomiast można puścić wodze fantazji. Bardzo modne są aktualnie aranżacje oparte na ciemnych kolorach, takich jak: grafit, brąz, a nawet czerń,

Jakie meble do łazienki?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że meble łazienkowe są meblami najbardziej narażonymi na zniszczenie w całym domu. Wynika to z faktu, iż narażone są nie tylko na duży poziom wilgotności w pomieszczeniu, ale również na zmienne temperatury. Kupując szafki lub półki do łazienki, należy szczególną uwagę zwrócić na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Pod uwagę należy wziąć zarówno fronty, jak i wypełnienie. Meble ze słabej jakości materiałów bardzo szybko mogą zacząć puchnąć, odkształcać się, istnieje również ryzyko odpadania okleiny. Najlepiej sprawdzą się zatem meble wykonane z litego drewna, lub płyty HPL. Popularnym materiałem są również płyty MDF i HDF. Ciekawym rozwiązaniem są również meble wykonane ze stali nierdzewnej i szkła lub aluminium.

Trendy w aranżacji łazienek

Jeśli brakuje nam pomysłu na to, jak chcemy, by wyglądała nasza łazienka, to warto wybrać się do salonu z łazienkami, aby obejrzeć gotowe projekty i poszukać wśród nich inspiracji. Świetnym pomysłem jest też współpraca z doświadczonymi projektantami, którzy mogą dokładnie zaplanować wygląd naszej łazienki, z uwzględnieniem: płytek, mebli oraz armatury. Tego typu fachowcy biorą również pod uwagę to, jaki budżet planujemy przeznaczyć na remont lub wykończenie tego pomieszczenia.

Social profiles
Close