
Dobre łóżko to podstawowy mebel w sypialni. W łóżku zaczynamy i kończymy każdy dzień. O wyglądzie sypialni decyduje kolorystyka, rozmieszczenie drzwi, okien, a także odpowiednie meble. Aby nasza sypialnia była przyjemna, dobrze wziąć pod uwagę zakup łózka tapicerowanego, czyli takiego wykonanego z tkaniny czy skóry. Jak je wybrać i co wziąć pod uwagę, dowiesz się poniżej.
- Co wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka tapicerowanego?
- O czym nie można także zapomnieć przy kupnie?
Co wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka tapicerowanego?
Dobre łóżka tapicerowane powinny być dobrane do wymiaru sypialni. W przypadku dużego metrażu nie musimy obawiać się o rozmiar łóżka. W przypadku małej sypialni trzeba zwracać uwagę na każdy centymetr. Najczęściej podaje się wymiar wewnętrzny i zewnętrzny łóżka. Wewnętrzny odnosi się do powierzchni materaca, jego szerokości oraz długości. Wymiar zewnętrzny to całkowity wymiar łóżka, szerokość wysokość oraz długość.
Innym ważnym aspektem jest wysokość wezgłowia, czyli oparcia łóżka. Szerokość i długość łóżka warunkują nam grubość ramy. Najcieńsze to takie o 4/5 cm z każdej strony, czyli łóżka zajmie od 8 do 10 cm więcej niż wymiar materaca. W przypadku małej sypialni warto wybrać łóżko typu kontynentalnego, gdzie podstawa łóżka ma taki sam wymiar jak wymiar materaca. Dzięki temu zaoszczędza się przestrzeń.
O czym nie można także zapomnieć przy kupnie?
Istotny jest także typ materiału obiciowego. Warto wejść na stronę https://naturestyle.pl/pl/83-lozka-tapicerowane i znaleźć wymarzone łóżko. W ofercie można znaleźć tkaniny hydrofobowe, czyszczące czy przyjazne zwierzętom. Materiały czyszczące pokrywane są specjalnymi molekułami, które chronią przed wniknięciem zabrudzeń w jej wnętrze. Dzięki temu możemy usunąć większość plam za pomocą wody lub alkoholu etylowego. Właściwości hydrofobowe utrudniają wchłanianie się rozlanych płynów w tkaninę, ponieważ płyn zbiera się na powierzchni w postaci kropli łatwych do usunięcia. Tkaniny przyjazne zwierzętom są odporne na zaciągnięcia pod wpływem drapania oraz łatwiejsze w czyszczeniu. Dla alergików sprawdzą się skóry lub ekoskóry, które łatwo można czyścić wilgotną ścierką. Poza tkaniną istotny jest także kolor. Tutaj wybór zależy od naszej wyobraźni. Kolory mogą optycznie powiększać przestrzeń (jasne odcienie) lub zmniejszać (ciemne barwy). Mogą także wpływać na nastrój, np. odcienie fioletów, granatów i szarości działają relaksująco. Żywe i intensywne odcienie żółci, zieleni i pomarańczy działają pobudzająco i orzeźwiająco.