meble z drewna

Żyjemy w wyjątkowych czasach i chyba nie ma nikogo kto mógłby to podważyć. Wszystko pędzi do przodu, jesteśmy bombardowani codziennie dużą ilością informacji. Przyzwyczajamy się do zmian, wymieniamy raz na rok, na dwa lata, a czasami częściej telefony, czyli coś, co jest dzisiaj naszym niezbędnikiem, bez którego trudno sobie wyobrazić normalne funkcjonowanie w świecie. Żeby być na czasie, aktualizujemy nasze komputery, laptopy, dokupujemy lub instalujemy programy lub aplikacje, które pozwalają nam nadążać za współczesnymi trendami. Nieco inaczej jest, kiedy zastanawiamy się nad umeblowaniem naszych wnętrz. Tutaj ten pośpiech, ani podążanie za modą, niekoniecznie się sprawdzają.

Bo pomimo tego, że świat nam przyspieszył, a my wraz z nim, są takie elementy naszego życia, które w żaden sposób temu przyspieszeniu się nie poddaje. I jest nim miejsce, w którym mieszkamy. Nie musi to być zaraz dom, czasami nie musi to być nawet dwupokojowe mieszkanie w bloku. Czasami jest to wynajęty pokój, stancja, a czasami nasz własny, prywatny gabinet, w którym pracujemy lub który służy nam za miejsce odpoczynku.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że to ma ogromne znaczenie w naszym życiu. Bo nawet jeżeli będziemy posiadali co roku nowy telefon, nową aplikację, nowy samochód, to jest gdzieś takie miejsce, do którego na koniec wracamy, w którym wypoczywamy, zjadamy posiłek i który jest dla nas oazą wyciszenia.

Zaskakujący wybór?

I właśnie tutaj, szczególnie wyposażenie wnętrz, w których żyjemy, nie podlega temu pośpiechowi. Jeżeli się decydujemy na coś, to chcemy, żeby to nam służyło o wiele dłużej niż sezonowa moda. Coraz częściej tym, co pozwala nam dobrze się czuć w miejscu, w którym mieszkamy, są drewniane meble. To dość czasami zaskakujący wybór, mając na uwadze, że z jednej strony świat pędzi do przodu, a z drugiej strony wybór mebli na wymiar, blatu drewnianego, czy drewnianej półki na książki jest dla nas czymś, co zaprzecza temu pościgowi. Wydaje się to paradoksalne, ale prawdę mówiąc takie w żaden sposób nie jest.

Od zarania dziejów

Nie jest, ponieważ można śmiało powiedzieć, świat pozornie składa się z takich paradoksów. I jeżeli nie byłoby tutaj jakiejś równowagi, trudno przewidzieć, w jaki sposób byśmy funkcjonowali. Dlatego od zarania dziejów, dbamy o to, aby dom, mieszkanie, pokój i ich wyposażenie, było dla nas czymś stałym, niezmiennym. Z takim przecież zamiarem decydujemy się na blaty drewniane, czy drewniany stół kuchenny. To są nasze stałe i pewne punkty naszego życia. I to one decydują o tym, że jesteśmy w stanie złapać równowagę.  

Social profiles
Close