aranżacja wnętrz

Trendy wnętrzarskie mają to do siebie, że nie zmieniają się drastycznie z roku na rok. Wynika to zapewne po części z tego, że nikt nie jest w stanie co sezon diametralnie zmieniać wystroju swojego wnętrza, kupując meble i inne sprzęty z reguły zakładamy, że posłużą nam przynajmniej kilka lat. Dzięki temu praktycznie każdy ma szansę w pewnym stopniu nadążyć za aktualnymi trendami, gdyż wystarczy zmiana dekoracji, czy wykorzystywanych tekstyliów. Jak będą wyglądać modne wnętrza w 2022 roku? Czym powinny charakteryzować się modne mieszkania?

Skąd brać pomysły na modne aranżacje wnętrz?

Podstawowe pytanie brzmi, skąd w ogóle brać informacje na temat aktualnych trendów wnętrzarskich? Warto śledzić artykuły na blogach związanych z aranżacją wnętrz, czytać pisma skupione wokół tej tematyki oraz oglądać gotowe aranżacje np. w mediach społecznościowych. W sieci funkcjonują serwisy skupiające się na tematyce urządzania mieszkań i domów, przykładem może być kategoria aranżacja wnętrz na Kedu.pl.

Prawdziwą kopalnią pomysłów są aplikacje takie, jak np. Pinterest. Jeśli planujemy remont lub nie mamy pomysłu, jak urządzić mieszkanie, do którego właśnie się wprowadziliśmy, warto poszukać inspiracji, korzystając z tej aplikacji.

Trendy wnętrzarskie na 2022 rok

Podobnie, jak w minionych latach, wciąż żywa jest fascynacja naturą i ekologią. W związku z tym we wnętrzach królują kolory kojarzące nam się z przyrodą, a więc różne odcienie zieleni, ale nie tylko. Dotąd królujące na ścianach szarości zostaną zastąpione przez biel oraz cieplejsze odcienie, takie jak écru, krem, czy delikatny beż. Kolory natury są obecne także w elementach wyposażenia i wystroju, a więc wybierając meble, dodatki, tekstylia powinniśmy zwracać uwagę głównie na takie barwy, jak gliniana szarość, karmel, brąz, beż, czy ochra. Co ciekawe obok najważniejszej barwy tego sezonu, jaką jest zieleń, pojawi się fiolet, który nawiązuje do stylizacji rodem z lat 80”.

Aranżacje wnętrz w dużym stopni stanowią odbicie naszych potrzeb, które w dobie pandemii uległy pewnym zmianom. Zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu, przez co chcemy, aby była to dla nas pełna komfortu i bezpieczeństwa przystań. Wrażenie przytulności dają miękkie tkaniny, takie jak np. welur, który jest przyjemny w dotyku, a przy tym pięknie odbija światło. Meble obite miękkimi tapicerkami oraz przyjemne w dotyku tekstylia są ważnym elementem modnych w tym sezonie wnętrz.

Style królujące w aranżacjach wnętrz 2022

Entuzjaści minimalizmu oraz klasyki mogą spać spokojnie, ich mieszkania nie będą potrzebowały zbyt wielu zmian. Mieszkania, w których królują łagodne, ciepłe barwy, w dalszym ciągu będą na czasie. To także sprzyjający czas dla osób, które dobrze odnajdują się w stylu vintage, gdyż wzornictwo z lat 80’ znowu wraca do łask. Nie chodzi tu jednak, aby całe mieszkanie wyposażyć meblami rodem z PRL-u, jednak jeśli posiadamy jakiś dobrze zachowany i ciekawy element, jak np. nietypowa lampa, to warto ją wykorzystać.

Social profiles
Close