meble kuchenne

W ostatnich latach coraz więcej osób korzysta z możliwości wykonania na wymiar mebli kuchennych. To rozwiązanie, które pozwoli nie tylko na urządzenie pomieszczenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami, ale również pozwoli na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Stylistyka mebli kuchennych na wymiar

Wybierając meble kuchenne na wymiar, niezbędne jest kierowanie się wieloma czynnikami, między innymi estetyką. Dziś wybór materiałów, kolorystyki czy elementów wykończenia jest niezwykle szeroki, dzięki czemu każdy znajdzie z pewnością coś idealnie wpasowanego we własne oczekiwania. Wybierając jednak poszczególne elementy kuchennego wyposażenia, warto zastanowić się nad tym, w jakim stylu ma być urządzone pomieszczenie i według tego dobierać wszystkie detale – dzięki temu uzyskany efekt będzie się prezentował doskonale, tworząc spójną i estetyczną całość.
Decydując się na wybór mebli kuchennych na wymiar, należy zadbać o to, by były one spójne z aranżacją pozostałych pomieszczeń, szczególnie jeżeli jest to pomieszczenie otwarte np.połączone z salonem. W takim przypadku niestety wszelkie niespójności w stylistyce to pierwsza rzecz, na którą uwagę zwracają goście.

Kuchenne meble na wymiar a specyfika pomieszczenia

Meble kuchenne muszą być dostosowane do specyfiki pomieszczenia, w którym będą się znajdowały. W przypadku pomieszczeń niewielkich rozmiarów ciężkie i masywne meble choćby wydawały się nie wiadomo jak bardzo atrakcyjne, nie będą dobrym rozwiązaniem. Z tego mogą skorzystać wyłącznie posiadacze ustawnej kuchni, o solidnej powierzchni.
W przypadku kuchni nie jest istotny wyłącznie sam wybór mebli. Niezwykle ważne jest także dobre oświetlenie. W przypadku pomieszczeń widnych można zrezygnować z lamp o dużej mocy. Dzięki temu nowoczesne meble, o lekkich kompozycjach w kolorach naturalnego drewna będą się prezentowały doskonale. Dzięki nim pomieszczenie dodatkowo będzie wyglądało optycznie na nieco większe, niż jest w rzeczywistości. W dobrze doświetlonych pomieszczeniach, o niewielkiej powierzchni nie będą się sprawdzały meble w ciemnych kolorach – w takim przypadku będą zbyt przytłaczające, tworząc niezbyt przyjazny efekt wizualny.

Funkcjonalne i praktyczne

Bez wątpienia estetyka w przypadku mebli jest bardzo ważna. Nie należy zapominać jednak o tym, że muszą się one nie tylko bardzo dobrze prezentować, ale przede wszystkim powinny być funkcjonale i praktyczne w codziennym użytkowaniu. Mając bardzo bogate wyposażenie czy to w postaci porcelany, czy małego AGD, już na etapie projektowania mebli należy zadbać o to, by znalazła się w nich jak największa ilość półek, a szuflady posiadały odpowiednią głębokość.

Social profiles
Close