meble

Twoje życie już niebawem odmieni się za sprawą nowego, wyczekanego członka rodziny i chcesz jak najlepiej przygotować się na jego przybycie? Poza zakupem sporej ilości maleńkich ubranek, butelkami i smoczkami różnych rozmiarów oraz kosmetykami dla wrażliwej skóry maluszka, warto zastanowić się nad tym, w jakie meble wyposażyć pokoik niemowlaka. Decyzja nie jest tak oczywista, jak się wydaje, bowiem noworodek nie potrzebuje licznego umeblowania, a tylko kilku najważniejszych elementów, które będą spełniać kilka funkcji jednocześnie. Przeczytaj, jakie 3 meble są niezbędne w pokoju niemowlęcia, by spełniały swoje funkcje, a przy tym nie zabierały wolnej przestrzeni.

  1. Sen to zdrowie – meble do wypoczynku i higieny.
  2. Mam ogromny apetyt – wygodny fotel dla mamy i taty.
  3. Bluzeczki, spodenki, buciki – meble do przechowywania ubrań.

Sen to zdrowie – meble do wypoczynku i higieny.

Spanie to czynność, na którą noworodek poświęca nawet 20 godzin w ciągu doby! W czasie snu jego mózg regeneruje się i rozwija, to też powinniśmy zadbać o to, aby odpoczynek był komfortowy i wygodny. Odpowiedni dobór podłoża, na którym śpi dziecko to również zadbanie o jego przyszłą postawę. Zbyt twardy materac będzie utrudniał wygodne ułożenie się do snu, zbyt miękki zaś może zwiększać ryzyko niedotlenienia, gdy dziecko we śnie obróci się na brzuszek. Meble do spania to bardzo istotny wybór, przed którym stoją świeżo upieczeni rodzice. Łóżeczko to mebel, którego funkcję możemy poszerzyć, nakładając na nie przewijak. Ogromny wybór kolorów, wzorów i materiałów, z których wykonane są meble dziecięce, gwarantuje, że uda się dobrać odpowiedni komplet do każdego gustu i powierzchni mieszkalnej.

Mam ogromny apetyty – wygodny fotel dla mamy i taty.

Fotele do karmienia to nie są meble stricte przeznaczone dla dziecka, jednakże pełnią bardzo istotną funkcję na najwcześniejszym etapie jego życia. Oto dlaczego warto zainwestować w wygodny mebel, na którym zasiądziesz, by nakarmić swojego maluszka:

  • Dobry fotel dba o Twój kręgosłup: noworodek je nawet kilkadziesiąt razy w ciągu doby, nie bacząc na to, czy to noc czy dzień. Jedno karmienie może trwać nawet 40 minut, to też warto zdać sobie sprawę, że na siedzeniu do karmienia spędzimy nawet kilka godzin dziennie. Niewygodna pozycja może przyczynić się do bólu kręgosłupa i szybszego zmęczenia. Meble do karmienia powinny mieć wygodne podparcia i komfortową twardość, by rodzic mógł na nich spędzić spokojnie dłuższy czas.
  • Wygodna pozycja rodzica – zdrowa pozycja dziecka: prawidłowa pozycja dziecka w czasie jedzenia odpowiada za szereg niezwykle istotnych rzeczy. Nieprawidłowo ułożone do karmienia dziecko może szybko nabawić się wady zgryzu (główka odchylona pod niewłaściwym kątem), a także dolegliwości ze strony układu pokarmowego (przełykanie w niewłaściwym ułożeniu i ucisk na klatkę piersiową). 

Bluzeczki, spodenki, buciki – meble do przechowywania ubrań.

Niemowlę, ze względu na swój specyficzny sposób funkcjonowania, potrzebuje sporej ilości ubrań. Ulewanie, pierwsze samodzielne próby jedzenia czy raczkowanie to doskonałe okazje do wytworzenia ogromnej ilości prania, a więc i zwiększenie potrzeb ilościowych na stroje. Nie każdy rodzic ma możliwości i chęci, aby odstąpić dziecku duży kawał miejsca w swojej szafie. Meble do przechowywania ubranek dziecięcych to świetne rozwiązanie. Najwygodniejsze są komody z obszernymi szufladami, które pomieszczą spore ilości body i kaftaników, a przy tym są praktyczne w użytkowaniu. 

Jak widać – noworodek nie potrzebuje wielu mebli, aby mieć w pokoiku wszystko, co niezbędne. Niektóre z nich mogą, pod odpowiednim “podrasowaniu”, pełnić funkcję dwóch mebli jednocześnie. Meble dziecięce kształtują w maluszku poczucie estetyki i wpływają znacząco na jego prawidłowy rozwój, warto więc zainwestować w produkty najwyższej jakości. 

Social profiles
Close