pokrowiec na materac

Wybierając materac często skupiamy się głównie na rodzaju wypełnienia, jego cechach i budowie. Jednak nie możemy zapominać o właściwościach pokrowca. W końcu to właśnie z nim bezpośrednio styka się nasze ciało. Warto zatem wiedzieć więcej na temat rodzajów pokrowców i ich właściwościach.

Pokrowiec – dlaczego jest ważny?

            Pokrowiec to ważny element materaca, który oddziela ciało leżącego od rdzenia materaca. Jego rolą jest też zapewnienie odpowiedniej wentylacji przy jednoczesnej ochronie wypełnienia. Elegancki pokrowiec podnosi również walory estetyczne oraz, co bardzo istotnie, pomaga dbać o odpowiednią higienę i utrzymanie czystości materaca.

            Idealny pokrowiec na materac jest zdejmowany, np. jak pokrowce QuickRefresh stosowane w materacach Tempur. Przykładowy model można zobaczyć na stronie salonsnu.pl/materace-tempur/613-materac-tempur-original-luxe. Podczas snu organizm ludzki wytwarza ciepło i wilgoć. W jedną noc możemy wypocić nawet około jednego litra płynu, dlatego konieczne jest regularne pielęgnowanie powłoki, zapobiegającej namnażaniu się mikroorganizmów. Dobrze dobrany pokrowiec, o który odpowiednio zadbasz, pomoże Ci przedłużyć żywotność materaca, ochroni Twoje łóżko przed zabrudzeniami i zapewni maksymalny komfort snu.

            Przy wyborze pokrowca zwróć także uwagę na jego wagę. Według niej możesz ocenić jakość produktu. Im wyższa waga, tym wyższa jakość. Cięższy pokrowiec jest na przykład bardziej odporny na poślizg i dzięki temu wytrzymuje dłużej.

Rodzaje pokrowców

            Na rynku dostępne są różne pokrowce, które można wybrać stosownie do osobistych preferencji.

Pokrowce Cotton – wykonane w 90% z bawełny, są bardzo przyjemne w dotyku. Bawełna charakteryzuje się wytrzymałością i długą żywotnością. Można prać je w temperaturze 40 ° C.

Osłony SilverActive – posiadają srebrne włókna, które potrafią aktywnie niszczyć grzyby i bakterie, dlatego są odpowiednie dla alergików. Poszewki takie można prać nawet w 60 ° C.

Powłoki Aloe Vera – we włókna powłoki wplecione są mikrokapsułki z ekstraktami z aloesu. Roślina ta charakteryzuje się dobroczynnym działaniem leczniczym i przeciwbakteryjny. Wspomaga regenerację skóry. Zapach rośliny pomaga utrzymać świeżość materaca, usuwa szkodliwe mikroorganizmy oraz chroni przed grzybami i bakteriami. Ponadto doskonale absorbuje wilgoci. Dlatego pokrowce te są idealne dla alergików i osób cierpiących na nadmierną potliwość. Można prać w temperaturze 40 ° C.

Okładki lawendowe – z ekstraktami z lawendy o charakterystycznym aromacie. Lawenda znana jest ze swoich właściwości antyseptycznych, ale jest również skuteczna w walce ze stresem, depresją, nadciśnieniem i hamuje rozwój bakterii. Wpływa również pozytywnie na bezsenność i nerwowość. Powłokę można prać w temperaturze 60 ° C.

              Nawet najlepszej jakości materac i pokrowiec warto dodatkowo ochronić. Przedłuży to czas użytkowania materaca i zapewni nam jeszcze większą higienę i komfort. Na rynku dostępne są wodoodporne ochraniacze na materac. Jest to praktyczne rozwiązanie szczególnie, gdy lubimy nie tylko spać na łóżku ale i wypoczywać, popijając poranną kawę. Ciekawą ofertę na ochraniacze prezentuje firma Tempur, a można ją zobaczyć na salonsnu.pl/akcesoria-tempur/76-ochraniacz-tempur-fit-20-25cm. Ochraniacz ten można prać nawet w temperaturze 90° C. Jest wyjątkowo elastyczny i miękki w dotyku, dlatego może służyć zarówno jako ochraniacz, jak i prześcieradło.

https://www.youtube.com/watch?v=bQyYISfnZH4
artykuł sponsorowany.
Social profiles
Close