rolety

Osłony okienne zapewniają nam między innymi zwiększoną efektywność cieplną oraz chronią nas przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów. Decydując się na ich zakup pozostaje nam jeszcze dodanie wyboru pomiędzy roletami i żaluzjami. W poniższym artykule przedstawimy Ci kilka porad w tym temacie. 

Rolety 

Rolety z Gliwic są jedną z najczęściej wybieranych form osłon okiennych. Decydując się na ich zakup pozostaje nam wybór następujących rodzajów rolet:

  • plisowanych. Nadają się one do okien o nietypowych kształtach, na przykład trapezowych.
  • rzymskich. Tworzą one dość charakterystyczną fałdę podczas ich podnoszenia. Dostępnych jest wiele kolorów, dzięki czemu dopasujemy je do każdego charakteru wnętrza.
  • dzień-noc. To świetne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz lub mieszkań parterowych, które raz wymagają zasłonięcia, a innym razem dostępu do naturalnego światła.

Montaż rolet najczęściej polega na wywierceniu otworów w których umieszczamy kołki rozporowe oraz wkręty. W następnym kroku montujemy łańcuszek do bocznego mechanizmu rolety. W ostatnim kroku należy zamocować roletę za pomocą wkrętów i kołków montażowych do ściany.

Żaluzje

Żaluzje w dalszym ciągu posiadają ogrom zwolenników, którzy wybierają je zamiast rolet. Jakie rodzaje żaluzji możemy odnaleźć? 

  • drewniane. Wprowadzają ciepły i naturalny klimat w każdym wnętrzu, w jakim się znajdują. 
  • aluminiowe. Elegancka wersja ukierunkowana na nowoczesne wnętrza. 
  • pionowe. Najczęściej występują w biurach oraz budynkach użyteczności publicznej. 
  • bambusowe. Naturalna i ekologiczna alternatywa dla żaluzji drewnianych. 

Żaluzje możemy zamontować do sufitu lub przykleić, nałożyć je na skrzydło okienne. W takiej sytuacji otwieramy okno i zakładamy na nie specjalne uchwyty. Następnie instalujemy linki boczne i wsuwamy żaluzje w uchwyty. Na dół skrzydła okiennego nakładamy uchwyty dolne od linek bocznych.

Rolety konta żaluzje, co wybrać? 

Rolety będą dla Ciebie wygodniejszą formą pod kątem utrzymania ich czystości, dlatego że kurz zdecydowanie chętniej osiada na żaluzjach. 

Żaluzje postrzegane są jako bardziej designerskie. Tym samym bardzo chętnie wybierane są w wersji drewnianej, dzięki czemu stają się one idealnym uzupełnieniem wnętrza. Wbrew pozorom rolety bądź żaluzje, które wybieramy będą bardzo ważnym elementem projektowania wnętrza. Dzięki ogromnej ilości rodzajów żaluzji i rolet oraz ich kolorystyki, z pewnością będziemy w stanie dopasować konkretny rodzaj i kolor do swoich osobistych preferencji oraz do charakteru wnętrza. 

Social profiles
Close