Lampy do salonu

Salon to serce każdego domu. To w nim przyjmujemy gości, spędzamy wolny czas z rodziną i relaksujemy się wieczorami. Z tego powodu jego wyposażenie powinno być z jednej strony estetyczne, z drugiej jednak funkcjonalne. Aranżując wnętrze, powinniśmy pamiętać, jak istotną rolę odgrywa w nim oświetlenie i postawić na kilka źródeł światła. Obecnie znajdziemy wiele różnych modeli lamp do salonu. Czym jednak kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy.

Lampy do salonu – główne oświetlenie

Wybierając główne oświetlenie do salonu, warto postawić na rozwiązanie, które będzie z jednej strony pasowało do stylistyki tego wnętrza, a z drugiej zapewni jego dobre doświetlenie. Biorąc pod uwagę aspekty estetyczne, lampa do salonu powinna być dobrana do klimatu, w jakim zaaranżowaliśmy to pomieszczenie. Z tego powodu w nowoczesnych pokojach warto postawić na modele charakteryzujące się nietuzinkowym designem lub wręcz przeciwnie prostotą.

W salonach urządzonych w stylu klasycznym najlepiej sprawdzą się lampy retro. które nawiązują do klimatu lat 50., 60. i 70. Takie modele mogą sprawdzić się również w mieszkaniu urządzonym w stylu pałacowym, a nawet glamour. Znajdziemy je na przykład na stronie https://abanet.pl/174-lampy-retro-oswietlenie. W tych ostatnich miejscach doskonale sprawdzą się zwłaszcza modele z kryształami, bogato zdobione, które przypominają wręcz żyrandole zdobiące pałace w czasach Ludwika XV.

Głównym oświetleniem salonu zazwyczaj jest lampa wisząca, umiejscowiona na środku powierzchni sufitu. Ma ona za zadanie oświetlić całe wnętrze. Jest to zdecydowanie najważniejszy element oświetlenia w pomieszczeniu, lecz warto umieścić w nim również punktowe źródła światła.

Lampy do salonu – dodatkowe oświetlenie

Wybierając oświetlenie do salonu, warto kierować się nie tylko jego funkcjonalnością, ale także walorami estetycznymi. Dobrany przez nas model lampy powinien być przede wszystkim dopasowany do aranżacji i wymiarów pokoju. Obecnie jednak zwłaszcza w domach jednorodzinnych, salon jest bardzo duży i znajduje się w nim kilka stref, takich jak relaksu, hobby, jadalniana, a czasami dodatkowo biurowa. W każdej z nich warto użyć innego typu oświetlenia dodatkowego, aby podkreślić jej wyjątkowy charakter, a przede wszystkim pozwolić użytkownikom na jej komfortowe użytkowanie.  

Z tego powodu w strefie relaksu, na przykład przy kanapie, warto umieścić lampę stojącą, która będzie emitowała intymne światło. W strefie nauki zaś należy zadbać o dobrze dobraną lampę biurową. Dodatkowo w takim pomieszczeniu można umieścić kinkiety ścienne, które również świetnie punktowo doświetlą wybrane przez nas miejsca.

Social profiles
Close