komoda w salonie

Styl glamour od wielu lat budzi kontrowersje – dla jednych jest synonimem elegancji i ekstrawagancji, a dla drugich to tylko kiczowaty twór projektantów wnętrz. Faktem jest jednak, że coraz częściej w polskich domach i mieszkaniach można spotkać wnętrza urządzone w tym stylu, w których królują ekskluzywne komody do salonu.

  1. Krok 1 – wybierz odpowiednie kolory
  2. Krok 2 – ekskluzywne komody do salonu i inne meble glamour
  3. Krok 3 – wybierz odpowiednie dodatki

Styl glamour czerpie ze wzorców eklektycznych, dlatego typowe dla niego są nieoczywiste i z pozoru niepasujące do siebie połączenia faktur, kolorów i deseni. W salonie glamour pojawiają się więc nowoczesne rozwiązania w zestawieniu z barokowymi meblami, czy też elementy wykończenia o niestandardowej kolorystyce.

Krok 1 – wybierz odpowiednie kolory

Kolory typowe dla stylu glamour to różowy i fioletowy, a więc barwy, które w przypadku innych stylów aranżacyjnych zwykle są pomijane lub występują jedynie w roli dodatków. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zamienić je na zupełnie inne barwy – można zastosować zarówno kolory wyraziste, mocno nasycone, jak również te nieco przygaszone i stonowane. Gra kolorami w stylu glamour jest bardzo ważna, nie można jednak przesadzić, aby nie otrzymać groteskowego efektu.

Krok 2 – ekskluzywne komody do salonu i inne meble glamour

Niezwykle istotne podczas urządzania wnętrza w stylu glamour jest zastosowanie odpowiednich mebli. Ze względu na to, że styl ten czerpie ze wzorców eklektycznych, dozwolone jest niemal wszystko, co wygląda ciekawie, a jednocześnie ekstrawagancko. Urządzając wnętrze reprezentacyjne, w roli idealnych mebli w stylu glamour sprawdzają się ekskluzywne komody do salonu. Gra koloru, faktur, wykończenia i designu tych mebli pozwala łatwo dopasować do nich pozostałe elementy wyposażenia wnętrza. Ciekawą komodę można uzupełnić niebanalnymi fotelami czy asymetrycznym stolikiem kawowym. Możliwości jest mnóstwo!

Krok 3 – wybierz odpowiednie dodatki

Styl glamour oznacza przede wszystkim luksus, a ten można osiągnąć nie tylko przez ekskluzywne meble, ale również odpowiednio dobrane dodatki. W tym przypadku znaczenie ma każdy szczegół, który nie powinien być pozostawiony przypadkowi. Szeroki wybór dekoracji do wnętrz w stylu glamour można znaleźć w sklepie Rosanero – dostępne tam poduszki, narzuty czy dekoracje dziergane, będą idealnym dodatkiem do wnętrz w tym stylu. Warto pamiętać o kontrastach i przepychu – wnętrze ma być jednocześnie wytworne i przytulne, a więc takie, w którym przebywanie to prawdziwa przyjemność.

Social profiles
Close