Jak dbać o meble fryzjerskie, by na długo zachowały świeżość

Dobry wygląd mebli jest w salonie fryzjerskich jedną z podstaw, o którą należy zadbać. Czystość i brak uszkodzeń działają na korzyść salonu. Klienci chcą korzystać z usług fryzjerskich na najwyższym poziomie, dlatego dobry stan mebli jest niezwykle istotny.

Pielęgnacja mebli fryzjerskich skórzanych

Urządzenie salonu to niemały wydatek, dlatego kupując meble warto zwrócić uwagę na jakość wykonania, a także materiały. Jednym z najtrwalszych materiałów jest skóra, która nie tylko wygląda świetnie, ale jest także łatwa w czyszczeniu. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że wyposażenie salonu fryzjerskiego będzie zachwycało klientów przez długie lata, a właściciel nie zostanie narażony na częste koszty jego wymiany.

Jeśli mowa o pielęgnacji, należy pamiętać przede wszystkim o regularności oraz wyborze odpowiednich preparatów.

Do czyszczenia mebli skórzanych używaj tylko tych produktów, które są przeznaczone do dbania o tego rodzaju materiał.

Czystość w salonie to jedna z podstawowych kwestii, o które trzeba dbać. Chodzi tutaj nie tylko o komfort klienta i wizerunek marki, ale także o bezpieczeństwo. Meble w salonie fryzjerskim muszą więc być czyszczone regularnie.

W kwestii skóry, warto posiadać dwa preparaty:

  • do czyszczenia,
  • do impregnacji.

 

Dzięki temu pierwszemu meble będą czyste, a ten drugi zapewni ochronę materiału. Do przecierania należy użyć szmatki, która nie uszkodzi powierzchni mebli. Warto kupić ścierkę, która jest dedykowana do czyszczenia mebli skórzanych. Materiał jest delikatny, ale jednocześnie pozwala na dokładne oczyszczenie skórzanej powierzchni.

Poza czyszczeniem i impregnacją, ważne jest także prawidłowe użytkowanie mebli skórzanych. Meble fryzjerskie powinny być stosowane jedynie jako ułatwienie i usprawnienie pracy fryzjera. Powinno się więc unikać zachowań, które mogą je zniszczyć. Mowa tutaj na przykład o stawianiu szklanek z napojami, czy innych przedmiotów, które mogą odkształcić skórę albo powodować pojawianie się lepkich plam, trudnych do usunięcia.

Poczekalnia w salonie fryzjerskim to wizytówka

Pierwszą przestrzenią, którą widzi klient jest poczekalnia. To swojego rodzaju wizytówka, musi więc wyglądać profesjonalnie oraz zapewnić wygodę czekającej w kolejce osobie. Niewątpliwie powinna znaleźć się w niej kanapa, miejsce na powieszenie płaszcza, kurtki czy torebki.

Warto również zaopatrzyć poczekalnię w stylowy stolik oraz dodatki, które umilają czas. Mowa tutaj na przykład o aktualnych gazetach fryzjerskich z modnymi fryzurami czy różnego rodzaju poradnikami, dzięki któremu klientowi nie będzie się nudzić. Zaproponowanie kawy, herbaty czy soku będzie jednocześnie miłym i profesjonalnym gestem. Dzięki temu klient poczuje się zauważony, ale także ważny. Do takiego salonu z pewnością będzie chciał wracać.

Całość na pewno ożywią kwiaty, dzięki którym przestrzeń stanie się przyjemniejsza. Wybierając meble do salony fryzjerskiego, warto je przetestować jeszcze w sklepie. Jednym z najgorszych doświadczeń jest to, gdy czekając na swoją kolej trzeba siedzieć na niewygodnej kanapie czy krześle.

Poczekalnia powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby pasowała wystrojem do reszty salonu. Dobrym rozwiązaniem okazuje się styl minimalistyczny, który od wielu lat jest na topie nie tylko w domach, ale także w salonach fryzjerskich. Dzięki niemu całość wygląda schludnie, a pracownicy i klienci czują się po prostu dobrze i komfortowo. Meble w tej części salonu również powinno się czyścić regularnie, poprzez użycie odpowiednich środków. Jeśli poczekalnia będzie wyraźnie zaniedbana, wielu klientów po prostu nie pójdzie dalej i zrezygnuje z usług takiego salonu. Taki stan poczekalni to duże ryzyko, że fryzjerzy nie dbają o higienę i czystość narzędzi oraz akcesoriów. Nikt nie chce powierzać swoich włosów takim usługodawcom. Poczekalnia powinna więc zachęcać do skorzystania z usług i zapraszać do dalszej części salonu fryzjerskiego.

Podsumowanie

Zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie jest ogromne, podobnie jak ilość salonów. Aby zachęcić klientów do skorzystania z Twojej oferty, zadbaj o komfortowe warunki. Meble powinny być wysokiej jakości, dobrym materiałem jest skóra. Należy dbać o nie regularnie, czyszcząc i impregnując wysokiej jakości środkami, przeznaczonymi do tego celu. Pamiętaj, iż poczekalnia jest wizytówką salonu. Zaaranżowana z wyczuciem oraz zadbana, zachęci klientów do odwiedzenia dalszej części salonu, wzbudzi ich zaufanie. Aby tak się stało, warto zadbać o spójność w aranżacji całego salonu. Meble muszą być czyste i zadbane, a także wygodne. Dla komfortu klienta warto również zadbać o dodatki, które umilą mu czas oczekiwania. Na pewno także zaproponowanie napoju będzie miłym i profesjonalnym gestem.

 

Social profiles
Close