Konsoleta fryzjerska

Konsoleta fryzjerska bywa określana także jako konsola. Odnosi się to do specjalnego rodzaju mebla, który dedykowany jest przede wszystkim dla zakładów fryzjerskich. Na konsoletę fryzjerską składa się lustro i półka albo półka i szafki. W każdym salonie znajduje się naprzeciwko fotela fryzjerskiego. W zależności od preferencji można wybrać zarówno zestaw stojący jak i wiszący.

Konsola jest przede wszystkim dedykowana dla klienta, który dzięki niej może śledzić poszczególne etapy pracy fryzjera. Równolegle wzbogaciła także lustro o dodatkowe półki, umożliwiające stworzenie miejsca dla aktualnie wykorzystywanych sprzętów i preparatów.

W rezultacie konsoletę fryzjerską należy dopasować do salonu ze względu na wodzącą aranżację jak i należy wziąć pod uwagę wymaganą funkcjonalność mebla. W sprzedaży znajdują się zarówno konsolety z półkami, konsolety z bocznymi szafkami. Występują także modele, które posiadają zarówno szafki jak i półeczki.

Wielkość konsolety powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia, a przede wszystkim do ilości miejsca do dyspozycji. Z pewnością konsoleta fryzjerska jest koniecznym wyposażeniem salonu męskiego. 

Konsoleta fryzjerska: gotowy produkt czy indywidualne zamówienie?

Podczas planowania wyglądu salonu fryzjerskiego nie można zapomnieć o wygospodarowaniu odpowiedniej ilości miejsca dla konsolety fryzjerskiej. Na poszczególne wymiary danego mebla największy wpływ posiada ilość dostępnego miejsca, które można wykorzystać na ustawienie konsolety. Należy pamiętać, że klient musi posiadać możliwość swobodnego obejrzenia poczynań swojego fryzjera, a jednocześnie dla fryzjera jest to miejsce do przechowywania koniecznych sprzętów. Ilość półek i szafek posiada przełożenie na ogólny wygląd salonu fryzjerskiego, ponieważ ograniczenie ilości wyeksponowanych przedmiotów pozwala na zachowanie ładu w pomieszczeniu. Wówczas w oczy rzucają się wyłącznie te rzeczy, które mają być dostrzeżone przez klientów. 

Fryzjerzy urządzający zakład muszą zdecydować się na wybór gotowego produktu lub też złożyć indywidualne zamówienie na konsoletę fryzjerską. Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie posiada swoje własne wady i zalety. Indywidualne zamówienia spełniają swoją rolę przede wszystkim w sytuacjach, gdy muszą być wykonane w dokładnie sprecyzowanych wymiarach. Wówczas o wiele ciężej znaleźć odpowiedni mebel gotowy, a bywają sytuacje, że każdy centymetr posiada ogromne znaczenie. Równolegle można zadecydować o wyborze mebli na indywidualne zamówienie ze względu na posiadanie nietuzinkowego projektu, który ciężko znaleźć w wersji gotowej, choć producenci coraz chętniej poszerzają asortyment o nowe wzory konsolet. W wielu sytuacjach na etapie produkcyjnym można określić kolor danego mebla, a także ustalić kwestię najdrobniejszych szczegółów. Należy pamiętać także o tym, że gotowe konsolety fryzjerskie zazwyczaj posiadają o wiele niższą cenę niż projekty wykonane na indywidualne zamówienie. A cena w przypadku początkującego salonu posiada ogromne znaczenie. 

Meble fryzjerskie do salonu

Żaden salon fryzjerski nie potrafi sprawnie funkcjonować bez odpowiednich mebli fryzjerskich. Te wyspecjalizowane produkty są szczególnie pomocne podczas pracy fryzjera, który musi posiadać przede wszystkim funkcjonalne stanowisko pracy, które rzutuje na jakość i szybkość wykonanej usługi. W rezultacie powstał cały szereg mebli dedykowanych niemalże wyłącznie dla zakładów fryzjerskich. Równolegle należy pamiętać, że meble fryzjerskie są elementem poddawanym ocenie przez klientów, którzy podczas długiej wizyty mogą dostrzec ich największe mankamenty jak i komfort ich użytkowania. Te dwie cechy są nierozłącznie uzależnione od jakości i ceny.  

Do najistotniejszych mebli fryzjerskich należy przede wszystkim zaliczyć:

  • fotele fryzjerskie,
  • konsolety fryzjerskie,
  • myjnie fryzjerskie,
  • recepcja,
  • poczekalnia,
  • taborety fryzjerskie. 

Jest to absolutne minimum, które umożliwia pracę fryzjera. Obok nich znajduje się cały szereg mebli, które ułatwiają pracę, usprawnienia pozwalają na bezpośrednie zwiększenie przychów, co posiada swoje źródło we wzrośnie ilości obsługiwanych klientów w ciągu dnia. Bardzo ciężko jest znaleźć konkurencję do tego typu rozwiązań, ponieważ wiele osób ceni swój czas i decyduje się na wybór miejsc, w których obsługa przebiega bardzo sprawnie.

Meble fryzjerskie nie mogą być na dłuższą metę zamieniane z innymi niedostosowanymi meblami, ponieważ jest to ogromne skomplikowanie codziennej pracy. Ogromny wybór konsoli fryzjerskich dostępny jest na portalu Ayala. 

Social profiles
Close