meble salon

Meble do salonu odgrywają ważną rolę w pokoju dziennym. Salon to bardzo specyficzne pomieszczenie w domu, które wymaga szczególnej uwagi w kontekście aranżacji wnętrz. Jest to pokój będący wizytówką domu, gdyż tam zwykle przyjmuje się gości, ale też spędza się czas z rodziną czy po prostu odpoczywa w samotności. Z tego względu jest to przestrzeń o wielu obliczach, która powinna być zorganizowana w nowoczesny oraz funkcjonalny sposób. Aby tak się stało, konieczny jest wybór odpowiednich mebli do salonu. Jakie elementy wyposażenia okażą się praktyczne, a jednocześnie podniosą walory estetyczne pomieszczenia?

Meble w salonie – jak ustawić narożniki?

W kontekście pokoju dziennego niezbędnym wyposażeniem są meble wypoczynkowe. Mogą to być kanapy, lecz coraz chętniej wybieranym elementem są narożniki. Okazują się one bardziej praktyczne, a przy tym stwarzają więcej możliwości w kontekście ich ustawienia. Dysponując niewielkim metrażem lepiej postawić na niewielki, kompaktowy model, bez pełnych boków. W przypadku większego pomieszczenia, warto się z kolei zdecydować na duży narożnik, który nie tylko pomieści większą liczbę osób, ale stanie się też od razu centralnym punktem całego salonu. Jeśli mebel do salonu ma być przy okazji ewentualnym miejscem do spania, to warto zdecydować się na wariant rozkładany, dzięki czemu bez problemu mogą tam przenocować goście. Przydatne są także narożniki z pojemnikami na pościel, gdzie można schować też koce czy sezonowe ubrania, na które nie będzie miejsca w szafie lub jakiekolwiek inne rzeczy, na które brakuje wolnej przestrzeni.

Kwestia umiejscowienia narożnika w pokoju jest mocno intuicyjna i zależy od powierzchni pomieszczenia oraz tego jaki ma być układ salonu. W niewielkim pomieszczeniu naturalne będzie ustawienie tego mebla w rogu pokoju, natomiast przy większym metrażu, optymalne jest umiejscowienie narożnika w centralnej części. Ten element wyposażenia jest również doskonały do wydzielenia stref w salonie, jeżeli chce się odgrodzić miejsce przeznaczone do wypoczynku, od części pokoju, gdzie ma się znaleźć biurko do pracy, czy stół do spożywania wspólnych posiłków.

Nowoczesne meble w salonie – jaką szafkę RTV wybrać?

Niemal w każdym domu czy mieszkaniu, to właśnie w salonie znajduje się telewizor. Oprócz samego ekranu, trzeba brać pod uwagę inne sprzęty, takie jak kino domowe, odtwarzacz, dekoder czy choćby konsola, które również powinny znajdować się w tym miejscu. Z tego względu potrzebna jest praktyczna szafka RTV, na której znajdą się wszystkie te rzeczy. Przy okazji schowane za nią kable nie będą zaburzały wyglądu pokoju.

Wbrew pozorom, aby zachować kwestie estetyczne, należy kierować się zasadą, że im większy telewizor, tym mniejsza powinna być sama szafka. W przeciwnym razie zaburza to proporcje i prezentuje się nieco gorzej. Sam mebel do salonu powinien być zatem szeroki, by zapewnić pewne oparcie, lecz stosunkowo niski, dzięki czemu ekran będzie też umiejscowiony na odpowiednim pułapie do oglądania. Warto zwrócić uwagę na półki, na których będzie można odstawić dekoder czy odtwarzacze. Dobrym pomysłem będą też szafki RTV z szufladami, gdzie można schować podręczne gadżety, zapasowe baterie do pilotów czy choćby gry lub płyty. 

Meble do salonu – wybieramy krzesła i stoły

Pokój dzienny w wielu domach pełni również funkcję jadalni, więc umieszcza się tam stół oraz krzesła. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdyż można tam zjeść wspólne posiłki w gronie domowników czy też zorganizować kolację z przyjaciółmi. Jest to nie tylko bardzo funkcjonalny element salonu, ale też część pomieszczenia, która będzie się prezentowała elegancko i dodawała wartości całemu pokojowi. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, lecz także w nowoczesnych aranżacjach, wciąż prym wiodą solidne drewniane stoły i krzesła. We współczesne trendy doskonale wpisują się natomiast drewniane meble do salonu, pomalowane na biało lub czarno, które wprowadzają do wnętrza elegancki minimalizm. 

Funkcjonalne meble do salonu – szafa i komoda

Warto mieć na uwadze to, że w salonie znajdzie się również wiele mniejszych rzeczy, które trzeba będzie przechować. Z tego względu niezbędne są meble do salonu, przeznaczone do takich celów. Przy większym metrażu może to być nieco większa szafa czy nowoczesna meblościanka, które zajmą sporo miejsca, lecz zapewnią też dużą pojemność. Doskonałym wyborem będzie natomiast komoda, która znacznie podnosi walory estetyczne pomieszczenia, a jest przy tym bardzo praktyczna. Poszczególne modele posiadają zamykane szafeczki i szuflady, które będą idealne do przechowywania obrusów, ręczników, serwetek czy innych potrzebnych rzeczy, które powinny się znajdować pod ręką, a nie zawsze można znaleźć na nie miejsce w innych pomieszczeniach.

Meble do Twojego Salonu
Artykuł został przygotowany przez partnera mebledosalonu.co.pl oferującego nowoczesne nowoczesne meble do salonu.
Social profiles
Close