płytki podłogowe

Płytki podłogowe sprawdzą się nie tylko w łazience, ale w każdym innym pomieszczeniu. Obecnie na rynku wybór jest ogromny, co sprawia, że można dopasować je do każdego stylu. P,utki podłogowe są nie tylko wytrzymałe, ale także łatwe w utrzymaniu w czystości. To doskonale rozwiązanie na podłogę w korytarzu czy garderobie lub pomieszczeniu gospodarczym. Płytki można również układać na wiele interesujących sposobów. 

Heksagony

To trend sprzed kilku lat, ale wciąż cieszący się dość sporą popularnością. Są to jednak dość wymagające płytki, dlatego warto zlecić ich położenie profesjonalistom, wpisując w wyszukiwarkę, np. wykończenia wnętrz Warszawa. Ze względu na kształt, heksagony można kłaść w różnych konfiguracjach. Ciekawie wyglądają z zastosowaniem grubszej fugi. 

Heksagony w kuchni i łazience

Heksagony pomogą stworzyć niebanalne aranżacje w kuchniach i łazienkach. Warto wówczas rozważyć furę epoksydową, które charakteryzuje się podwyższoną odpornością na wilgoć i zabrudzenia. Wymaga ona jednak doświadczenia i wprawy, aby została użyta prawidłowo. Ewentualne korekty są trudne do wykonania ze wzgledu na właściwości tej fugi. Dlatego tym bardziej powinni z nią pracować profesjonaliści. 

Płytki w salonie

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby płytki podłogowe znalazły się w salonie. Niekoniecznie muszą być to drewnopodobne prostokąty. Płytki w salonie można bowiem połączyć, np. z panelami, parkietem, czy deskami. Tworzy to nietuzinkowy efekt, ale wymaga pewnej fachowej wiedzy. Należy bowiem odpowiednio dobrać materiały oraz łączenia między płytkami a panelami czy drewnem. Tu sposoby ułożenia płytek są praktycznie nieograniczone. Można wydzielić za ich pomocą strefy lub wkomponować płytkę lub kilka płytek bezpośrednio między deski lub panele. Płytki kwadratowe można układać także na kształt rombów. 

Kominek w salonie

O płytkach w salonie warto pomyśleć, jeżeli planujemy w salonie kominek. Dzięki temu możemy bez obaw korzystać z dobrodziejstw kominka, a ewentualne zabrudzenia usuniemy z podłogi kilkoma ruchami mopa. Tu warto rozważyć płytki imitujące marmur lub inny tego typu kamień. Układając tego typu płytki, należy zwraca uwagę na to, aby tworzyły one logiczny wzór. Jeżeli sami nie jesteśmy pewni, jak to zrobić, zlećmy tę pracę ekipie wykończeniowej. 

Mozaika

Mozaika pełni niezwykle dekoracyjną funkcję zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Można ją połączyć z klasycznymi płytkami, zarówno kwadratowymi, jak i prostokątnymi. Sprawdzi się szczególnie w łazience się  kuchni. Jej położenie nie jest jednak zbyt proste, dlatego warto w tej kwestii zdać się na doświadczonych fachowców. 

Próby samodzielnego układania płytek wiążą się z napotkaniem problemów, z którymi doświadczeni specjaliści sobie radzą. Jeżeli masz do wykończenia mieszkanie, dom, nieruchomość w Warszawie, warto poznać ofertę https://baltic-interiors.com/wykonczenia-wnetrz-warszawa/.

Social profiles
Close