styl rustykalny

Styl rustykalny mocno nawiązuje do wiejskiego, spokojnego stylu powiązanego z naturą. Inspiracje czerpie ze wsi z przełomu XIX i XX wieku. Dlatego pełen jest naturalnych tkanin i drewna, które sprawiają, że wnętrza są niezwykle przytulne i przyjemnie spędza się w nich czas. Dlaczego warto wprowadzić w swoim domu styl rustykalny? Wyjaśniamy w dzisiejszym artykule.

Styl rustykalny – sposób na łatwą aranżację wnętrza

Styl rustykalny jest niezwykle prosty do wprowadzenia w aranżacji domu. Jego główne założenia opierają się na prostych formach, delikatnych zdobieniach i naturalnych materiałach. Warto więc wybierać drewniane meble w klasycznym stylu i dodatki wykonane z materiałów naturalnych jak np. bawełna, len, czy wiklina. Sklepy meblowe i wnętrzarskie pełne są takich akcesoriów, więc łatwo można znaleźć te odpowiednie do naszego pomieszczenia. Dodatkowo barwy, jakie dominują w stylu rustykalnym, czyli beże i brązy są łatwe do łączenia i uzyskania spójnego wyglądu.

Sprawdź ofertę deweloperów we Wrocławiu

Przytulnie i swojsko

Właściwie każdy urządzając swój dom, chce, aby był on przytulny i zachęcał do wypoczynku w rodzinnym gronie. Obie te cechy łatwo osiągnąć za pomocą stylu rustykalnego. Naturalne drewno, przyjemne tkaniny i ciepłe barwy, sprawiają, że każde wnętrze staje się prawdziwą oazą spokoju i przyjemnym azylem dla całej rodziny.

Jasno i przestronnie

Styl rustykalny przepełniony jest jasnymi kolorami, dzięki czemu nawet niewielkie pomieszczenia stają się przestronniejsze. Dlatego, mimo że jest to styl wykorzystywany głównie w domkach jednorodzinnych, to z powodzeniem można go również wprowadzić w niewielkim mieszkaniu w bloku.

Duże możliwości aranżacji

Styl rustykalny daje ogromne możliwości aranżacyjne. Można postawić na proste i jasne meble lub wybrać te o bogatszym zdobieniu. Ciekawym rozwiązaniem jest również wprowadzenie rozwiązań nawiązujących do angielskiego stylu jak np. tapety ozdobione kwiatami. Styl rustykalny to również wspaniała baza, do której można dołączyć bardziej odważne i nowoczesne meble. Świetnym pomysłem jest też wykorzystanie starych, odrestaurowanych samodzielnie mebli.

Pozytywne nastawienie

Wykorzystanie naturalnych materiałów w przyjemnych, pastelowych barwach przywodzi na myśl beztroskie dzieciństwo, sprzyjając relaksowi i odpoczynkowi. Dlatego większość z nas czuje się doskonale w rustykalnych, spokojnych i przyjemnych wnętrzach, które nastrajają pozytywnie i pomagają podejmować kolejne wyzwania.

 

Social profiles
Close